Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Matura 2020 inna od wszystkich. Czeka na nią ponad 1070 absolwentów

Tegoroczny egzamin dojrzałości odbędzie się w dniach 8–29 czerwca. Do matury może przystąpić łącznie ok. 1072 absolwentów legnickich szkół ponadpodstawowych. Nie będzie egzaminów ustnych.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Pośród abiturientów jest 613 licealistów, w tym 73 absolwentów niepublicznych liceów ogólnokształcących oraz 459 uczniów techników.

W poniedziałek 8 czerwca o godz. 9.00 uczniowie przystąpią do obowiązkowego egzaminu pisemnego z języka polskiego. Następnie we wtorek, 9 czerwca - matematyka, a w środę - język angielski. Kolejne egzaminy odbędą się dopiero w poniedziałek 15 czerwca i zakończą 29 czerwca. Cała sesja egzaminacyjna odbywa się również w godzinach popołudniowych. Wyniki egzaminu maturalnego zostaną ogłoszone do 11 sierpnia. Tego dnia również absolwenci odbiorą świadectwa dojrzałości.

Do matury może przystąpić łącznie ok. 1072 absolwentów legnickich szkół ponadpodstawowych: 613 licealistów, w tym 73 absolwentów niepublicznych liceów ogólnokształcących oraz 459 uczniów techników.

Słuchacze szkół dla dorosłych również mogą przystąpić do matury. W roku szkolnym 2019/2020 w klasach trzecich liceów ogólnokształcących dla dorosłych uczyło się łącznie 297 słuchaczy, w tym 28 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Maturzysta musi przystąpić do trzech obowiązkowych egzaminów z przedmiotów pisemnych na poziomie podstawowym: języka polskiego, matematyki i języka obcego oraz do przynajmniej jednego wybranego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym. Każdy absolwent może dodatkowo wybrać maksymalnie pięć innych przedmiotów na poziomie rozszerzonym. Wielu uczniów korzysta z takiej możliwości, gdyż wyniki uzyskane na maturze będą brane pod uwagę przy rekrutacji na studia.

W roku szkolnym 2019/2020 egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych będzie przeprowadzony tylko w formie pisemnej. W tym roku odstąpiono bowiem od przeprowadzania egzaminów ustnych.

Sesja poprawkowa tegorocznej matury zostanie ‎przeprowadzona 8 września (wtorek) o godz.14.00, a na wyniki‎ zdający będą musieli poczekać do 30 września.

Szkoły zostały przygotowane do przeprowadzenia egzaminu maturalnego zgodnie z wytycznymi opracowanymi przez Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Dokument jest dostępny na stronie MEN https://www.gov.pl/web/edukacja/wytyczne-gis-mz-i-men

Szkoły systematycznie informują swoich maturzystów o obowiązujących w tym zakresie procedurach poprzez dziennik elektroniczny.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.