Logo Legnica24h.pl
Reklama
Logo Legnica24h.pl
© Materiały prasowe / GOKiS Kunice

Udostępnij:

Maj w gminie Kunice

Muzyka|Sport|W plenerze|Dla dzieci|Dla seniora|Dla mieszkańca

Zobacz program Majówki Kunickiej. Wystąpi m.in. Mesajah oraz Raz 2 - Tribute to Maanam.

Miesiąc maj tradycyjnie obfitować będzie w imprezy plenerowe na terenie całej gminy Kunice. Sezon imprez majowych rozpocznie się jak co roku 3 maja Majówką Strażacką, na którą zapraszają wszystkich serdecznie straże pożarne z terenu gminy Kunice. Obchody Dnia Strażaka w tym roku odbędą się w Miłogostowicach. Wiele atrakcji będzie czekać na całe rodziny, nie zabraknie pokazów sprzętu strażackiego, konkursów dla dzieci, a do rywalizacji staną drwale w amatorskich zawodach drwali. Tradycyjnie odbędzie się wspólne biesiadowanie, a impreza zakończy się zabawą taneczną - w tym roku do tańca zagra zespół "Set".

11 maja od godziny 17:00 dla wielbicieli sportu czekać będzie nie lada frajda, do Kunic zjadą kulturyści z całej Polski, aby zawalczyć w XXII Ogólnopolskich Zawodach Kulturystycznych o Puchar Wójta Gminy Kunice Herkules. W tegorocznej edycji zmierzą się panie w kategorii - bikini fitness, fitness plażowe oraz kulturystyka panów. Zawody Herkules w Kunicach są jedną z największych imprezą tego typu na Dolnym Śląsku i co roku budzą wielkie zainteresowanie. Zawodnicy biorący udział w zawodach często odnoszą sukcesy na zawodach międzynarodowych.

Również 11 maja Wiejski Ośrodek Kultury w Golance Górnej zaprasza na Rodzinną Majówkę na godzinę 16:00, nie zabraknie atrakcji dla dzieci, odbędzie się wspólne grillowanie, a na zakończenie dorośli spotkają się na zabawie tanecznej pod chmurką z zespołem Private Dancer. Wrocławsko-legnicka formacja zapewni dobrą zabawę do późnych godzin wieczornych.

18 maja w czterech miejscowościach gminy Kunice odbędą się plenerowe imprezy majowe. Na Sąsiedzką Majówkę do Spalonej zaprasza Wiejski Ośrodek Kultury, która rozpocznie się o godzinie 16:00 warsztatami integracyjnymi dla dzieci i rodziców. Na godzinę 18:00 zaplanowane jest wspólne grillowane, po której odbędzie się zabawa taneczna z DJ-em. Wiejski Ośrodek Kultury w Pątnowie Legnickim serdecznie zaprasza wszystkich na Artystyczną Majówkę, od godziny 15:30 coś dla siebie znajdą dzieci, młodzież oraz dorośli. W programie majówki są warsztaty, w czasie których uczestnicy wykonają samodzielnie żelowe świece dekoracyjne. Na dzieci czekać będzie malowanie twarzy, gry, zabawy oraz konkursy.

Na terenie rekreacyjno-sportowym w Rosochatej od godziny 16:00 odbędzie się Piknik Majówkowy. Na dzieci czekać będzie wiele zabaw i konkursów, malowanie twarzy, poczęstunek oraz zabawy sportowe, aby aktywnie i przyjemnie spędzić czas. Dla dorosłych odbędzie się zabawa taneczna z DJ-em, która potrwa do późnych godzin wieczornych. Organizatorzy proszą o zabranie własnych koszyków piknikowych oraz koca, aby wspólnie miło spędzić tę majową sobotę.

Na Majowe Biesiadowanie zaprasza wszystkich Wiejski Ośrodek Kultury w Grzybianach wraz z zaproszonymi gośćmi Dragon's Team oraz Rycerstwem Ziemi Legnickiej, którzy jak co roku zapewnią wszystkim uczestnikom majowego spotkania mnóstwo atrakcji. Każdy będzie mógł przejechać się na motocyklu i zostać rycerzem. Nie zabraknie wspólnego biesiadowania, a do tańca na zakończenia zagra zespół Triada.

Sezon plenerowych imprez majówkowych w gminie Kunice tradycyjnie jak co roku w ostatni weekend majowy zakończy Wielka Kunice Majówka. 25 maja nad przepięknym i malowniczym kunickim jeziorem swoje talenty zaprezentują uczniowie szkół z terenu całej gminy Kunice. Na muzyczną podróż po największych przebojach zespołu Maanam zabierze wszystkich zespół Raz 2 - Tribute to Maanam, formację tworzą Ania Łukaszów (wokal), Tomek Nemochód (gitara elektryczna), Marcin Zychal (gitara elektryczna), Sławek Kosmala (gitara basowa) oraz Wojtek Obajda. Pomysł na powstanie zespołu grającego utwory Maanamu powstał za sprawą wokalistki, która od zawsze uwielbiała śpiewać energetyczne utwory Kory Jackowskiej.

Gwiazdą tegorocznej Wielkiej Majówki w Kunicach będzie MESAJAH. Manuel Rengifo Diaz jest autorem zupełnie nowej jakości na polskiej scenie muzycznej. Energia która towarzyszy każdemu występowi muzyka jest niesamowita to dzięki niej potrafi on porwać publiczność, która bawi się do ostatniego dźwięku. Niepowtarzalna barwa głosu, jak również wielka przebojowość zapewniły mu możliwość występów na największych imprezach muzycznych. Swoją przygodę sceniczną rozpoczął jako członek zespołu Natural Dread Killaz w roku 2005. W roku 2008 zdecydował się na karierę solową wydając pierwszy samidzielny album "Ludzie Prości". Utwór "Każdego dnia", który promował płytę do dziś pozostaje wielkim przebojem nie tylko dla fanów reggae.

Wielka Majówka Kunicka jest doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu, w przepięknym miejscu jakim jest jezioro kunickie. Organizatorzy zapewnią najlepszą zabawę i wiele atrakcji, nie tylko muzycznych.

wiele lokalizacji
Wyznacz trasę
 
od 3 maja
do 25 maja

Szczegółowy program
 
wiele lokalizacji

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.