Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

LSSE włączyła się we wspólne działania na rzecz zrównoważonego rozwoju

W poniedziałek odbyła się pierwsza konferencja dotycząca realizacji Agendy 2030. Za koordynację jej wdrażania na poziomie krajowym odpowiada Ministerstwo Rozwoju.

Fot. materiały prasowe © materiał prasowy LSSE

Dokument wskazuje kierunek działań dla państw na rzecz kształtowania polityki rozwoju, zapewniającej spójność społeczną i gospodarczą z uwzględnieniem aspektów środowiskowych w wymiarze krajowym, regionalnym i lokalnym.

Ministerstwo Rozwoju oraz przedstawiciele świata biznesu, w tym Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, rozpoczęli współpracę na rzecz wdrażania w Polsce celów zrównoważonego rozwoju, wskazanych w Rezolucji ONZ Przekształcamy nasz świat: Agenda 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju.  

Ministerstwo Rozwoju reprezentował wiceminister Jerzy Kwieciński. Natomiast LSSE podczas poniedziałkowej konferencji "Agenda 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju - cele dla świata, wyzwanie dla kraju, odpowiedzialność dla wszystkich" reprezentowali prezes Witold Lech Idczak oraz wiceprezes Krzysztof Sadowski.

Polska perspektywa działań została wyrażona w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Wiodąca w niej jest zasada zrównoważonego rozwoju całego kraju w wymiarze gospodarczym, społecznym, środowiskowym i terytorialnym oraz założenie, że z efektów Strategii skorzystają wszyscy obywatele.

Celem wydarzenia "Agenda 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju – cele dla świata, wyzwanie dla kraju, odpowiedzialność dla wszystkich” było upowszechnianie celów zrównoważonego Rozwoju (Sustainable Development Goals - SDGs) oraz zwiększenie świadomości na temat wyzwań wskazanych w Rezolucji ONZ, którą w 2015 r. podpisały 193 kraje.

Kluczowym dla osiągnięcia celów rozwojowych zarówno Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju jak i Agendy 2030 jest partnerska współpraca całej administracji publicznej i wszystkich zainteresowanych stron, w tym świata biznesu i nauki, partnerów społeczno-gospodarczych, a także budowania partnerstw na rzecz wspólnych inicjatyw. 

W trakcie konferencji zainicjowano partnerstwo pomiędzy Ministerstwem Rozwoju a przedstawicielami 51 podmiotów, na rzecz realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Inicjatywa ta jest otwarta dla wszystkich firm, zainteresowanych realizacją idei zrównoważonego rozwoju. Służyć ma kreowaniu synergii działań podejmowanych w Polsce w zakresie wdrażania zaleceń Agendy 2030. 

Źródło: Ministerstwo Rozwoju, LSSE

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.