Lotny Festiwal Piwa ponownie w Legnicy!
Święto Piwa zaplanowane jest na 31 maja - 2 czerwca - trzy dni niesamowitej zabawy!
Dobre wieści dla miłośników piwa! Letni wietrzyk przynosi zapowiedź jednego z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w świecie piwa – Lotny Festiwal Piwa w Legnicy. To święto piwnego rzemiosła, smaków i kultury wraca w pełnej krasie, obiecując trzy dni niesamowitej zabawy, doskonałych trunków i kulinarnych doznań. Od 31 maja do 2 czerwca Rynek, zamieni się w królestwo piwa, gdzie zapaleni miłośnicy oraz ciekawi smakosze będą mogli odkrywać piwną paletę jak nigdy dotąd.
Lotny Festiwal Piwa cieszy się niesłabnącą popularnością - nie ma w tym nic dziwnego, bowiem jest nie tylko przestrzenią dla znakomitych browarniczych wystawców, ale także inicjatywą z misją, której celem jest edukacja w zakresie dobrego piwa. Z pewnością udaje się realizować ten górnolotny cel, a uroku festiwalu dodają także zjeżdżające się z całej Polski food-trucki, różnorodne atrakcje i konkursy.
To wyjątkowe wydarzenie organizowane przez młodych ludzi ma na celu wspieranie właścicieli małych browarów rzemieślniczych w promocji ich wyjątkowych trunków. Poprzez swoje działania, młodzi entuzjaści piwa pragną zwiększyć świadomość o tych lokalnych, często unikalnych produktach, pomagając browarnikom dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Festiwal to okazja, by zaprezentowali swoje wyroby i opowiedzieli o nich większej liczbie osób – podzielili się historią, anegdotami, a niekiedy także tajemnicami piwowarstwa.
Rzemieślnicze piwo, food trucki, zabawa
Co spotka uczestników podczas festiwalu? Konkursy, a nawet piwni eksperci, którzy wytłumaczą nam jak degustować piwo, od czego warto zacząć przygodę z kraftem oraz o samej produkcji i wiele innych. Lotny Festiwal Piwa to nie tylko odkrywanie piwa, to także kulinarne doznania. Na Rynku staną liczne stoiska i food trucki oferujące kulinaria, które doskonale harmonizują z aromatami piwnymi. Od tradycyjnych dań po uliczny fast food i nowatorskie smaki – każdy znajdzie coś dla siebie.
Coś dla ciała, coś dla duszy
Czeka na Was niezapomniany weekend pełen świetnej rozrywki i energetycznych koncertów. W piątek, od godziny 20:00 do 22:00, na scenie wystąpi - Dj Sound Activ Paweł Merena, który rozgrzeje atmosferę do czerwoności! Sobota także nie pozostaje w tyle - od 20:00 do 22:00 serca publiczności zdobędzie zespół MSB- Mocna Strona Bluesa. A niedziela? To dzień pełen emocji i wyjątkowych dźwięków! Dopamina, przejmie scenę w godzinach od 18:00 do 20:00. Ich muzyka to połączenie popu z rockiem i elementami melorecytacji. Jest to niepowtarzalna fuzja energicznego, gitarowego brzmienia z mocną treścią, która opowiada o zgiełku wielkich miast, nieodwzajemnionej miłości, odnajdywaniu się w obecnych czasach oraz o życiu z perspektywy artysty. Zagrają dla Was swoje największe przeboje, byście mogli zakończyć festiwal w jeszcze lepszym nastroju.
Miejsce, w którym warto być
Co najlepsze, 6. Legnicki Lotny Festiwal Piwa jest wydarzeniem bezpłatnym - nic nie stoi więc na przeszkodzie, by na własne oczy zobaczyć to wyjątkowe święto browarnictwa. Nad dobrą zabawą pieczę sprawują organizatorzy, czyli Craft Event i Piwny Klub. Mają w tym nieliche doświadczenie: wszyscy już wiedzą, że Lotny Festiwal Piwa to gwarancja udanego weekendu!
Na Rynku w Legnicy będziecie mieli okazję degustować alkohole aż od 15 piwnych wystawców oraz czekają na Was liczne konkursy z nagrodami. Jeżeli nie jesteś piwnym amatorem również znajdziesz coś dla siebie. Na miejscu pojawią się wystawcy, którzy zajmują się produkcją innych alkoholi takich jak destylaty czy miody pitne.
Gdzie: Legnica, Rynek
Kiedy: 31 maja - 2 czerwca, 2024 r.
Godziny festiwalu:
Piątek: 15:00 – 22:00
Sobota: 12:00 – 22:00
Niedziela: 12:00 – 20:00
Po więcej informacji zapraszamy TUTAJ!
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Reklama
Reklama
Popularne tagi
Hell Divers Kreatura Skøv LCK koncert
Najczęściej komentowane
Ostatnie opinie
Cichy wielbiciel Pani Marta jest ładna. Zakochać się można :)
10 listopadaMarta Bilejczyk-Suchecka nowym dyrektorem Legnickiego Centrum Kultury