Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Legnicki ZUS pomaga noclegowni

W listopadzie w naszym oddziale pojawił się pomysł zorganizowania zbiórki rzeczy dla osób poszkodowanych przez różne zawirowania losu - mówi Emilia Nowakowska z legnickiego ZUS.

© Materiały prasowe / ZUS

"Tacy ludzie są wśród nas, choć często wygodnie jest nam ich nie dostrzegać. Od idei do realizacji droga niedaleka, stąd w grudniu wsparliśmy darami rzeczowymi podopiecznych legnickiego Schroniska dla Bezdomnych i Domu Samotnej Matki z Dzieckiem" - dodaje Emilia Nowakowska.

21 grudnia oddziałowym busem przekazano do placówki ponad 20 worków i kartonów najbardziej potrzebnych rzeczy. Były to przydatne na co dzień koce, pościel (poszewki i poszwy), ręczniki, sztućce (łyżki, noże, widelce).

"Ideą całej akcji było, aby udzielona pomoc była kierunkowa, by ofiarowane dary rzeczywiście trafiły w potrzeby placówki i były zwyczajnie użyteczne. Lista potrzeb została uzgodniona z kierownikiem placówki, panią Agnieszką Chrobak" - zaznacza Nowakowska.

Dodatkowo wśród darów dla potrzebujących znalazły się m.in. karton ze środkami chemicznymi, worek z nowymi koszulami męskimi, kilkanaście śliniaczków dla dzieci, torba maskotek, botki damskie i rolki dziecięce.

"Na ręce pani kierownik została również przekazana duża koperta z życzeniami świątecznymi dla podopiecznych. Była to taka wartość dodana od cioć i wujków z legnickiego oddziału ZUS" - wskazuje Emilia Nowakowska.

"Pracownicy naszego oddziału są empatyczni, udowadniali to już wiele razy. I tym razem akcja pomocowa świetnie się udała" - dodaje.

Personel placówki ucieszył się na wizję pomocy ich podopiecznym. W noclegowni przebywa obecnie 85 bezdomnych, w domu dla mam 8 pań z 13 dziećmi.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.