Logo Legnica24h.pl
Reklama

Legnicki szkolny rok sportowy podsumowany

W Ratuszu odbyło się wczoraj uroczyste podsumowanie sportowego współzawodnictwa szkół, prowadzonego przez Legnicki Szkolny Związek Sportowy w roku 2018/2019. O laury zwycięstwa walczyło w nim ponad 4,2 tys. młodych zawodników.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Gośćmi byli dyrektorzy i nauczyciele ze zwycięskich szkół, a także prezes legnickiego związku - Bogusław Dolata. Swoją funkcję piastował już od 15 lat. Na dzisiejszym spotkaniu poinformował o zamiarze przejścia w stan spoczynku. Pożegnany został gromkimi brawami i pamiątkowym prezentem od prezydenta Tadeusza Krzakowskiego.

Zastępca prezydenta Krzysztof Duszkiewicz podziękował dyrektorom i nauczycielom za wielki wysiłek wkładany w sportowe wychowanie dzieci i młodzieży, pogratulował zwycięzcom, a całej szkolnej społeczności życzył szczęśliwych i sportowych wakacji.

Współzawodnictwo sportowe w Legnicy prowadzone jest w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady Młodzieży Szkolnej. Dotyczy wielu dyscyplin sportowych, zarówno indywidualnych, jak i zespołowych. Legnicki SZS zorganizował w ciągu roku szkolnego dziesiątki imprez. Sportowym współzawodnictwem objęto ponad 4,2 tys. uczniów.

Reprezentanci zwycięskich szkół otrzymali dyplomy i puchary. Wśród legnickich podstawówek najlepsze wyniki osiągnęły dziewczęta ze szkół nr 9, 7 i 18 oraz chłopcy ze szkół nr 9, 18 i 7. Najwyższe miejsca w grupie Igrzysk Młodzieży Szkolnej przypadły w udziale w kategorii dziewcząt: Szkole Podstawowej nr 9, Gimnazjum nr 9 i Szkole Podstawowej nr 7, natomiast w kategorii chłopców – gimnazjom nr 2, nr 9 oraz Szkole Podstawowej nr 9. W ramach Licealiady Młodzieży Szkolnej najlepsze wyniki osiągały uczennice z I LO, VII LO oraz V LO, a także uczniowie z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz I LO.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.