Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Legnicka szkoła dla rodziców. Rozdano pierwsze certyfikaty

Zakończył się jeden z dwóch trwających obecnie kursów Legnickiej Szkoły Rodziców i Wychowawców. Z wartościowych szkoleń, według ogólnopolskiego programu, bezpłatnie skorzystali legniccy rodzice, nauczyciele i wychowawcy.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Patronat nad projektem sprawują nasze miasto i KGHM Polska Miedź SA.

Zajęcia odbywają się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym przy ul. Jordana w ramach współpracy naszego miasta z KGHM Polska Miedź SA - firmą społecznie odpowiedzialną.

Program opiera się na teorii systemowego ujęcia rodziny i podstawach psychologii komunikacji interpersonalnej, a jego motto brzmi: „Wychowywać, to kochać i wymagać”.

Przedsięwzięcie realizowane jest w formie 10 warsztatów psychologicznych (40 godzin dydaktycznych). Obecnie zakończony kurs odbywał się przez dwa weekendy. Tak, aby umożliwić udział tym, którzy w tygodniu nie mogą znaleźć na to czasu. Obecnie planowane są już kolejne kursy weekendowe: 16-18 oraz 23-25 października.

Warsztat to doskonalenie siebie i swoich relacji z dziećmi i podopiecznymi. Bywa, że całkowicie zmienia podejście do młodego człowieka – mówi Iwona Łazarewicz, która prowadzi warsztaty.

Liczebność grupy szkoleniowej wynosi na ogół 10–15 osób. Zajęcia zawierają krótkie omówienia tematów, a przede wszystkim ćwiczenia (np. dramy), debaty, odwołania do doświadczeń z własnego dzieciństwa. Cennym elementem edukującym jest również wymiana doświadczeń rodzicielskich między uczestnikami oraz tzw. praca domowa, czyli praktyczne zastosowanie w domu, w relacji z dzieckiem, nabytych w trakcie zajęć umiejętności.

Program składa się z trzech części tematycznych. Pierwsza dotyczy relacji dorosły – dziecko, druga - uczy budowania relacji między dziećmi (rodzeństwem), a trzecia skierowana jest do rodziców i wychowawców nastolatków. Zajęcia poszerzają wiedzę rodziców w zakresie etapów rozwoju emocjonalno–społecznego nastolatka oraz potrzeb i problemów wieku dorastania (m.in. potrzeba akceptacji i decydowania o sobie). Rodzice dowiadują się, jak towarzyszyć nastolatkowi w kryzysach młodzieńczych, jak zapobiegać zachowaniom ryzykownym młodzieży.

Uczestnicząc w programie, rodzice i wychowawcy dowiadują się i uczą, jak wykorzystywać w rodzicielskiej i wychowawczej praktyce własne możliwości, których wcześniej nie dostrzegali. Często wymaga od uczestników warsztatów wewnętrznego przeżycia treści zajęć oraz otwarcia się na inne osoby w grupie – wyjaśnia Iwona Łazarewicz, prowadząca warsztaty w Legnicy.

Udział w programie jest bezpłatny, jednak ilość miejsc ograniczona – liczy się kolejność zgłoszeń. Można ich dokonywać telefonicznie i mailowo wstronerodziny@gmail.com, tel. 732 744 687.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.