Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Legniccy taekwondocy pokazali swoją moc

Zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do wywalczyli 10 medali, w tym trzy złote, podczas Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Kłobucku. W ten znakomity sposób zakończyli pierwszą część sezonu 2018.

© UM Legnica /materiał prasowy

Wywalczyli je:

Maciej Żuk – złoty medal w walkach do 70 kg oraz brązowy w układach formalnych,
Kamila Kolanowska – złoty medal w walkach do 75 kg,
Wioletta Hanisch – złoty medal w walkach pow. 75 kg,
Drużyna męska – srebrny medal w konkurencji układów drużynowych (Żuk, Pluta, Rogowski, Woźniak, Blicharski, Blicharski) oraz brązowy w walkach drużynowych (Serafin, Rogowski, Żuk, Woźniak, Blicharski, Blicharski),
Marcin Blicharski – brązowy medal w walkach do 78 kg,
Sławomir Serafin – brązowy medal w walkach pow. 85 kg,
Maciej Blicharski – brązowy medal w walkach do 85 kg,
Drużyna kobieca – brązowy medal w układach drużynowych.

Na szczególną uwagę zasługują medale wywalczone przez najmłodszych w drużynie braci Blicharskich oraz Kamilę Kolanowską, rozpoczynających dopiero swoją seniorską karierę

W mistrzostwach wystartowało 166 zawodników, którzy prawo startu w Kłobucku wywalczyli w dwóch turniejach ogólnopolskich. W klasyfikacji medalowej XXXI Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców tryumfował Lewart Lubartów przed GKT Gdański. Na trzecim miejscu uplasował się WSKT Wrocław, a na czwartym LKT Legnica.

Najważniejszy krajowy czempionat zakończył tegoroczną ogólnopolską rywalizację o medale i punkty. Łączny dorobek za bieżący rok Legnickiego Klubu Taekwon-do to 14 medali mistrzostw Polski w trzech kategoriach wiekowych i 100 pkt. w ramach ministerialnego Systemu Spotu Dzieci i Młodzieży. W dwudziestoletniej historii klubu to kolejny tak udany sezon. Na koniec maja 2018 r. całościowy dorobek LKT Legnica wygląda następująco:

133 medale mistrzostw Polski seniorów,
2244 pkt. w systemie Sportu Młodzieżowego,
163 medale mistrzostw Świata i Europy.

Druga część sezonu, zdominowana przez turnieje międzynarodowe będzie stanowiła pierwszy etap przygotowań Reprezentacji Polski, w tym i kadrowiczów z Legnicy, do kwietniowych XXI Mistrzostw Świata w niemieckim Inzell. Legniczanie wyjadą na Puchar Świata do Sydney, Puchar Europy do rumuńskiego Sibiu oraz na Międzynarodowy Puchar Mazowsza Mazovia Cup Ciechanów 2018.

Należy pamiętać, że wszystkie tegoroczne starty i zgrupowania zawodników z Legnicy nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie finansowe ze strony Fundacji KGHM Polska Miedź SA i Urzędu Miasta Legnicy.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.