Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Legniccy policjanci zatrzymali recydywistę, który okradał swoich pracodawców

Legniccy funkcjonariusze uzyskali informację o serii kradzieży pieniędzy oraz wyrobów tytoniowych. Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu w wyniku działań ustalili i zatrzymali sprawcę tych czynów.

Zdj. ilustracyjne © Kurier Przasnyski

Okazał się nim były pracownik, który w wyniku przestępczej działalności okradł dwóch pracodawców na łączną kwotę blisko 20 tys. złotych. W wyniku ustaleń wyszło na jaw, że w przestępczy proceder była zamieszana także partnerka mężczyzny. Para odpowie teraz za swoje czyny, grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 26-letniego mężczyznę, sprawcę dwóch przestępstw przeciwko mieniu. Mężczyzna okradł swoich pracodawców na kwotę bliską 20 tys. złotych. W wyniku dalszych czynności policjanci przedstawili także zarzuty partnerce mężczyzny, która wspólnie z nim dokonała jednej kradzieży.

2 maja br. około godziny 11.00 policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w wyniku zaplanowanych działań dokonali zatrzymania 26-letniego mieszkańca Legnicy w miejscu zamieszkania. Mężczyzna, ukrywał się przed policjantami w wersalce. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Z analizy zgromadzonego materiału wynika, że zatrzymany mężczyzna na początku stycznia br. zatrudnił się w jednym z punktów handlowych na terenie Legnicy. 26-latek wykorzystując nieobecność właściciela dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie ponad 2 tys. złotych oraz wyrobów tytoniowych, których wartość szacuje się na kwotę 7 tys. złotych.

Następnie w lutym br. mężczyzna wraz ze swoją dziewczyną 18-letnią mieszkanką Legnicy zatrudnili się w kolejnym punkcie handlowym skąd również dokonali kradzieży gotówki oraz papierosów na łączną kwotę 10 tys. złotych.

Para już usłyszała zarzuty kradzieży. Podejrzani przyznali się do popełnienia przestępstw. Jak ustalili policjanci 26-letni legniczanin, to recydywista wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu.

Za tego typu czyn 18-letniej kobiecie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna natomiast dopuścił się kradzieży w warunkach powrotu do przestępstwa, za co grozi mu zwiększenie kary o połowę.

mł. asp. Iwona Król-Szymajda

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.