Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Legniccy policjanci wyeliminowali kierowcę, który miał ponad 3 promile

W dniu 23 marca br. o godz. 22.30 na trasie Legnica-Prochowice policjanci legnickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki mercedes. Okazało się, że kierujący był nietrzeźwy.

Zdj. ilustracyjne © Policja

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy codziennie podejmują działania, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Niestety ogromnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu są nietrzeźwi kierowcy. Wczoraj funkcjonariusze wyeliminowali z drogi kierującego, który wydmuchał ponad 3 promile.

W dniu 23 marca br. o godz. 22.30 na trasie Legnica-Prochowice policjanci legnickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki mercedes. Funkcjonariusze w trakcie rozmowy z kierowcą wyczuli od niego mocną woń alkoholu, wobec powyższego dokonali sprawdzenia jego stanu trzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało, że 49–letni mieszkaniec powiatu polkowickiego miał ponad 3 promile w wydychanym powietrzu.

Ponadto, po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że kierowca ma sądowy zakaz poruszania się wszelkimi pojazdami obowiązujący do listopada br. Zatrzymanego mężczyznę przewieziono do Miejskiej Izby Wytrzeźwień w Legnicy.

49-latkowi za popełnione przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy!

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo taka osoba będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

mł. asp. Iwona Król-Szymajda

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.