Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Legnica testuje elektryczny autobus. Sprawdź, jak się nim jeździ

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne testuje elektryczny autobus Solaris Urbino 12. Do 4 października będziemy mogli sprawdzić jego walory, jeżdżąc linią 24.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Połowa naszej floty to autobusy o bardzo restrykcyjnych normach emisji spalin – mówi Zdzisław Bakinowski, prezes MPK. – Obecnie dominującym trendem w komunikacji są bezemisyjne pojazdy, których eksploatacja jest o połowę tańsza.

Nasze miasto planuje w 2022 r. kupić cztery elektroautobusy. A docelowo zwiększyć ich flotę do co najmniej 20. Przymierzając się do tych inwestycji, MPK testuje, jak zachowają się te pojazdy na legnickich ulicach.

Testowany w naszym mieście elektryczny autobus Solaris Urbino 12 electric to zwycięzca prestiżowego konkursu na autobus roku – Bus of the Year 2017. Do jego napędu służy oś elektryczna z dwoma zintegrowanymi silnikami elektrycznymi o mocy 125 kW każdy. Energia potrzebna do napędzania pojazdu magazynowana jest w bateriach Solaris High Energy o pojemności 240 kWh. Do jej uzupełniania przeznaczono wbudowaną ładowarkę (on board charger).

Bezemisyjny pojazd polskiego producenta zapewni podróż 75 pasażerom, 30 z nich na miejscach siedzących. Aż 16 foteli dostępnych jest z niskiej podłogi, co uczyni podróż znacznie bardziej komfortową dla osób starszych oraz cierpiących na dolegliwości ruchowe.

Ile na jednym doładowaniu pokonają elektrobusy? MPK szacuje, że może to być nawet 150 km.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.