Logo Legnica24h.pl
Reklama
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

Legnica. Podejrzanemu o cztery kradzieże trakcji kolejowej grozi do 7,5 roku więzienia

Legniccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei zatrzymali dwóch mężczyzn podczas kradzieży trakcji kolejowej. Jednemu z zatrzymanych dodatkowo policjanci udowodnili trzy inne kradzieże. Grozi mu do 7,5 roku więzienia.

© Materiały prasowe / PAP

Asp. Aleksandra Pieprzycka z dolnośląskiej policji poinformowała w czwartek, że policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy i Straży Ochrony Kolei zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn w wieku 39 i 49 lat, którzy dokonywali kradzieży metalowych elementów nieczynnej trakcji kolejowej.

Mężczyźni przecięli i chcieli ukraść około 50 metrów sieci trakcyjnej na szlaku Piekary Wielkie Legnica Wschód, powodując straty w wysokości 9 tys. zł. Ponadto w toku wykonywanych czynności policjanci udowodnili jednemu z nich dokonanie kilku innych kradzieży infrastruktury kolejowej” - powiedziała policjantka.

Mężczyzna kilkanaście dni temu ukradł w różnych miejscach na terenie Legnicy kilkaset metrów drutów jezdnych i nośnych, stanowiących nierozłączny element części infrastruktury kolejowej. Łączne straty jakie spowodował opiewają na kwotę 60 tys. zł.

39-latek usłyszał łącznie 4 zarzuty kradzieży w warunkach tzw. recydywy, do których się przyznał. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 7,5 roku więzienia. Jego wspólnik 49-latek usłyszał zarzut kradzieży, który jest zagrożony karą do 5 lat pozbawienie wolności” - powiedziała policjantka.(PAP)

Roman Skiba

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.