Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Legnica: Długopisem przerobiła wpis w dowodzie rejestracyjnym

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy ujawnili, że w dowodzie rejestracyjnym sprawcy zdarzenia drogowego została przerobiona data ważności badania technicznego.

Fot. KMP Legnica © KMP Legnica

Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. 38-letnia mieszkanka gminy Krotoszyce wkrótce usłyszy zarzut przerobienia dokumentu. Za to przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w trakcie zdarzenia drogowego na ulicy Piłsudskiego w Legnicy poprosili kierujących o okazanie dokumentów wymaganych podczas kontroli drogowej tj. dowód rejestracyjny, prawo jazdy i dokument ubezpieczenia potwierdzający zawarcie umowy OC. Mundurowych szczególną uwagę zwrócił dokument sprawcy zdarzenia pojazdu marki Mercedes – Benz. Zauważyli, że w dowodzie rejestracyjnym data określająca termin upłynięcia badania technicznego pojazdu została przerobiona długopisem.

Podczas rozmowy z policjantami 38-letnia kobieta przyznała się, że aby wydłużyć czas obowiązywania dokumentu przerobiła w nim datę z 02 czerwca br na 22 czerwca br. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Mieszkanka gminy Krotoszyce wkrótce usłyszy zarzut z artykułu 270 kodeksu karnego, który mówi: „Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat”.

sierż. szt. Jagoda Ekiert 

Reklama

Komentarze (3)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Gość
Gość19 czerwca 2017 o 15:48
"Przeróbcie " sobie też , z "38-letni" na "38-letnia" - brakuje "a" .....ach gdzie te czasy gdy polski język nie był taki obcy.....
Lubię to! 2
Autor
AutorGość19 czerwca 2017 o 19:29
Przy "przerobił" też brakuje a
Lubię to! 2
DL
DLGość19 czerwca 2017 o 19:47
Naucz się stawiać znaki interpunkcyjne, a dopiero później poprawiaj innych.
Lubię to! 3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.