Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Legnica Blues Day

Legnica Blues Day powraca! Po raz ostatni cykl odbył się 29 marca 2019 roku. Mogliśmy usłyszeć wówczas Leszka Cichońskiego z zespołem oraz Gary Moore Tribute Band. W tym roku wystąpi Fernando Saunders Band.

© Materia??y prasowe / LCK

Legnica Blues Day powraca! Po raz ostatni cykl prezentujący rozmaite formy gatunku stanowiącego korzenie muzyki gitarowej w naszym mieście odbył się 29 marca 2019 r. Mogliśmy usłyszeć wówczas Leszka Cichońskiego z zespołem oraz Gary Moore Tribute Band.

Po długim oczekiwaniu już dziś zapowiedzieć możemy, że 3 grudnia - w piątek - w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej wystąpi Fernando Saunders Band - grupa, na czele której stoi pochodzący z Detroit, niezwykle doświadczony basista, wokalista i producent doskonale odnajdujący się w funku, rocku, popie, jazzie, a nawet znacznie bardziej tanecznej estetyce.

Fernando Saunders przede wszystkim znany jest z wieloletniej współpracy z legendarnym, nieżyjącym już wokalistą grupy The Velvet Underground - Lou Reedem, z którym nagrał wiele płyt studyjnych i koncertowych. Muzyczne CV Fernando jest zresztą niezwykle imponujące - główny bohater nadchodzącego Legnica Blues Day dzielił scenę między innymi z takimi artystami jak Slash, Marianne Faithful, Jimmy Page, Joe Cocker, Eric Clapton, Luciano Pavarotti, Jeff Beck czy Ron Wood i Charlie Watts z The Rolling Stones! Trzeba przyznać, że ta lista robi wrażenie... Artysta aktualnie przygotowuje się do wydania najnowszej autorskiej płyty zatytułowanej "We Are People". Jak zapowiada sam Saunders, krążek powinien ukazać się jeszcze tej jesieni.

Bilety w cenie 45 złotych do nabycia w Galerii Satyrykon (Rynek 36). Początek wydarzenia o godzinie 18, wejście od ulicy Ojców Zbigniewa i Michała.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.