Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Legnica będzie miała dożynki działkowe

Wspólna organizacja przyszłorocznego I święta miejskich plonów była w poniedziałek (6 listopada) tematem spotkania prezydenta Tadeusza Krzakowskiego z prezesami rodzinnych ogrodów działkowych. Dożynki mogą się odbyć we wrześniu.

Fot. UM Legnica /materiał prasowy © UM Legnica / materiał prasowy

- W Legnicy mamy 21 ogrodów rodzinnych – mówiła pani Elżbieta Dziedzic, Honorowy Prezes Okręgu Polskiego Związku Działowców w Legnicy.

- Na powierzchni blisko 420 hektarów uprawy ogrodowe prowadzi prawie 4 tys. legniczan. Mamy się czym poszczycić i co zaprezentować mieszkańcom - dodała. 

W przyszłym roku legnickie ogrody będą obchodzić wiele jubileuszy – 35, 45, a nawet 70-lecia istnienia, jak np. ogród Kolejarz, zrzeszający 700 członków.

Prezydent Tadeusz Krzakowski podkreślał ogromne znaczenie działek dla walorów ekologicznych Legnicy:

- To setki dodatkowych hektarów bujnej zieleni w bardzo wielu rejonach miasta. Warto zaprosić mieszkańców na takie święto.

Rozmawiano również o programie miejskich dożynek. Padały propozycje m.in. zorganizowania pokazów plonów działkowych, wystawy pszczelarskiej, wystawy produktów regionalnych, gołębi i drobiu ozdobnego, targów sadzonek na działki, atrakcje dla dzieci czy konkursy wiedzy ogrodniczej i warsztaty upraw ekologicznych.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.