Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

LCK zaprasza na wyjątkowy koncert Poszukiwacze Świąt

Znani nie tylko w regionie wokaliści zaśpiewają 18 grudnia na żywo najpiękniejsze, związane z Bożym Narodzeniem przeboje, a ich występy będą częścią filmowej baśni, do której zdjęcia nakręcone zostały w Legnicy.

© Materiały prasowe / LCK

To będzie niepowtarzalne, świąteczne widowisko. Transmisja live tego wydarzenia z Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej odbędzie się 18 grudnia, o godz. 18.00 - na kanale YouTube Legnickiego Centrum Centrum.

Na scenie zobaczymy i usłyszymy wokalistów: Gabriela Fleszara, Michalinę Maruniak z zespołu Kminek, Nikolę Wardę, Karolinę Serkies, Jerzego Delwo, Bartka Rzepkę. Wykonawcom towarzyszyć będzie zespół pod kierownictwem Karola Smolskiego. Natomiast w filmowej fabule, w główną rolę skrzata o imieniu Aglo wcieliła się Olga Pirecka z Teatru Avatar.

"Obejrzymy przepełnione świątecznym klimatem widowisko, które z lekkim przymrużeniem oka czerpie ze znanego, bożonarodzeniowego dorobku literackiego i filmowego. Znajdziemy tu m.in. wątki z Opowieści Wigilijnej, bajek Dickensa czy przygód Grincha, który "ukradł święta". Przekaz filmu, do którego scenariusz napisał Michał Przechera z Legnickiego Centrum Kultury, jest ciepły, rodzinny, sielski. Po prostu taki, jakie powinny być wymarzone święta Bożego Narodzenia" - mówi Grzegorz Szczepaniak, dyrektor Legnickiego Centrum Kultury, które realizuje widowisko "Poszukiwacze Świąt".

"Występy wokalistów na scenie będą stanowiły nierozerwalną część filmowej fabuły. Zapraszamy do obejrzenia tego niecodziennego wydarzenia" - dodaje dyrektor Szczepaniak.

Zdjęcia do filmowej baśni zostały nakręcone m.in. na ulicach Legnicy, we wnętrzach Akademii Rycerskiej czy w legnickiej siedzibie Teatru Avatar. Polskie i światowe przeboje świąteczne, wykonywane na żywo przez wokalistów, zabrzmią w nowych aranżacjach, a repertuar będzie bardzo interesujący: obok nieśmiertelnych hitów, jak "Last Christmas" czy "Jeden dzień w roku", zabrzmią mniej oczywiste dźwięki utworów Lecha Janerki czy grupy Raz Dwa Trzy. Znajdzie się też miejsce na muzyczne nowości.

"Włączcie 18 grudnia, o godz. 18.00 kanał YouTube Legnickiego Centrum Kultury. Zależy nam, żeby w tych trudnych czasach ukłonić się tradycji i tym samym, niczym święty Mikołaj, pomóc w stworzeniu atmosfery radości i miłości, za którą wszyscy tęsknimy" - zaprasza LCK.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu Zdrowa Legnica (kampania edukacyjna skierowana do dzieci i młodzieży "Jestem Cudem"), we współpracy z KGHM POLSKA MIEDŹ S.A.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.