Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

LBP będzie ponownie otwarta; książki wypożyczymy już od poniedziałku

Placówki Legnickiej Biblioteki Publicznej otworzą się dla czytelników już w poniedziałek 11 maja. W trosce o bezpieczeństwo czytelników i bibliotekarzy wprowadzone będą zabezpieczenia przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Przygotowania do otwarcia biblioteki przy. ul. Głogowskiej © Materiały prasowe / UM Legnica

Legniccy bibliotekarze bardzo się cieszą, że będą mogli znów udostępniać czytelnikom zbiory. Wszystkie biblioteki zostaną przystosowane do pracy w reżimie epidemicznym, w oparciu o rekomendacje Biblioteki Narodowej – mówi Anna Gątowska, dyrektor Legnickiej Biblioteki Publicznej.

W trosce o bezpieczeństwo czytelników i bibliotekarzy wprowadzone będą zabezpieczenia przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Między innym zrezygnowano z wolnego dostępu do półek, zbiory będą poddane kwarantannie, obowiązywać będzie ograniczona liczba czytelników w placówce. Zmieniono także godziny otwarcia dla czytelników, warto więc sprawdzić, w jakim czasie konkretna biblioteka udostępnia zbiory.

Możliwe będą tylko zwrot i wypożyczenie zbiorów (książek, płyt, audiobooków). Będzie także można zapisać się do biblioteki. Nieczynne będą czytelnie, stanowiska komputerowe z dostępem do internetu i Kąciki Malucha.

"Aby usprawnić procedurę wypożyczania zbiorów, zachęcamy do telefonicznego lub mailowego kontaktu z biblioteką i zamówienia konkretnych tytułów" - dodaje dyrektor LBP. Adresy i numery telefonów dostępne są tutaj: http://biblioteka.legnica.eu.

Jak będą funkcjonowały placówki biblioteczne w Legnicy?

Wszystkie filie Legnickiej Biblioteki Publicznej otwierają się dla czytelników 11 maja. Będą one działać jednak na zmienionych zasadach i w innych godzinach.

W godz. 11.00-16.00 czynne będą file: nr 3 (ul. Głogowska 75), nr 5 (ul. Wielogórska 41), nr 6 (ul. Bieszczadzka 1), nr 8 (ul. Staszica 1), nr 9 (ul. Żołnierzy II Armii WP), nr 11 (ul. Drohobycka 1). Pozostałe filie działają w godzinach 11.00-17.00.

Filie nr 6 (ul. Bieszczadzka 1) i nr 7 (ul. Neptuna 14) będą przyjmować tylko zwroty książek. W soboty i w środy biblioteki będą nieczynne.

Wszystkie placówki biblioteczne o godz. 14.00 będą miały 10-minutową przerwę na odkażanie pomieszczeń.

Przed wejściem do budynku będą ustawione środki odkażające do rąk. Każdy też będzie zobowiązany do założenia maseczki/okrycia zakrywającego twarz. Obowiązywać będzie limit wejść, a liczba osób, jaka będzie mogła być w środku budynku zostanie uzależniona od powierzchni filii.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.