Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Labirynt idei zdarzeń

Nowy rok w galerii sztuki rozpoczęła nietypowa ekspozycja o enigmatycznym tytule Labirynt idei zdarzeń. Wernisaż odbędzie się 25 stycznia, a wystawa już trwa i zakończy się 23 lutego.

© Materiały prasowe / Galeria Sztuki w Legnicy

Tytuł nawiązuje do charakteru przestrzeni i wystawy, która jest jednym z efektów wieloletnich działań artystycznych i badawczych Małgorzaty Kazimierczak. Autorka zaprasza nas do specjalnie skonstruowanego labiryntu, jednocześnie za drogowskaz dając pewną narrację – czarne i białe ciągi zapisów, słów, zlepków zdań i powtarzających się sformułowań. Podążając za słowami, a także wgłębiając się w czekające „na końcu drogi” instalacje video art, sami stajemy się częścią procesu, nadanej sytuacji artystycznej. Tym samym wkraczamy – zarówno w sensie fizycznym, jak i mentalnym – w świat emocji i przemyśleń artystki.

Półmrok, w którym oglądamy wystawę, epatujące siłą powtórzeń teksty, kakofonia dźwięków pochodzących z projekcji i kolejne stopnie, poziomy czy etapy do przejścia których jesteśmy prowokowani – wszystko to nadaje pozór odrealnienia, a drugiej strony zaprasza odbiorcę do przeżywania, doświadczenia przestrzeni intermedialnej wszystkimi zmysłami. To symboliczna droga, którą można przejść w może 5 a może 40 minut, ale też niepowtarzalny proces, w którym można stać się jednym z mediów tej interaktywnej ekspozycji.

Małgorzata Kazimierczak Labirynt idei zdarzeń – wystawa intermedialnych instalacji przestrzennych

Galeria Sztuki (Plac Katedralny 1)

10.01. – 23.02.2019 r.

wernisaż: 25.01.2019 (piątek), godz.: 18:30

Małgorzata Kazimierczak uprawia sztukę łącząc wiele dziedzin i doświadczeń. Działa na pograniczu fotografii, filmu, performansu, i video artu. Doktor sztuki, absolwentka wrocławskiej ASP (wydział grafiki i malarstwa), obecnie adiunkt w pracowni Fotografii i Intermediów w Katedrze Rzeźby i Działań Przestrzennych. Zrealizowała kilkadziesiąt wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. W przeszłości wiele lat związana z eksperymentalnym teatrem, wrocławskimi szkołami fotografii czy TVP 3, jako współrealizatorka cyklu programów o sztuce. Od ponad dekady jest kuratorem wystaw podczas festiwalu Podwodny Wrocław.

W 2012 roku zrealizowała w Legnicy instalację audiowizualną pt. „Konfrontacje medialne – pomiędzy miejscem i czasem”, zakończoną projekcją plenerową. W naszym mieście pojawi się ponownie na wernisażu najnowszej wystawy w Galerii Sztuki, w dniu 25 stycznia, o godz. 18.30. Ekspozycja już trwa i zakończy się 23 lutego. Wstęp na wystawę i wernisaż wolny.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.