Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Kunicka Majówka

Ostatnia sobota maja jak co roku bogata w atrakcje w Kunicach.

© materiał prasowy

Rano pięć drużyn zawalczy w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Kunce, na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej w Spalonej „Orlik 2012”. Rywalizować będą ze sobą reprezentacje czterech szkół podstawowych z terenu gminy Kunice, oraz goście turnieju drużyna z Brühl. Przed turniejem odbędą się  warsztatach edukacyjne dotyczących zasad gry w piłkę nożną. Uczestnicy zmagań na boisku wezmą udział w Kunickiej Majówce, która rozpocznie się o godzinie 12:00 nad Jeziorem Kunickim. Przewidziany jest poczęstunek dla gości, wspólne gry, zabawy językowe, integracja oraz animacje. 

Kunicka Majówka kończy sezon imprez majowych na terenie gminy Kunice, wydarzenie rozpocznie się występami dzieci i młodzieży ze szkół z terenu całej gminy, w tym roku udział wezmą również najmłodsi mieszkańcy na co dzień uczęszczający do Przedszkola Samorządowego w Kunicach. Swoje występy będą miały również dzieci biorące udział w sekcjach organizowanych na co dzień przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach. Zajęcia taneczne, oraz warsztaty wokalne cieszą się dużą popularnością, a dzieci z radością zaprezentują swoje umiejętności nabyte w czasie zajęć. Dla małych mieszkańców przez cały czas trwania majówki czekać będą specjalnie dla nich przygotowane ogromne darmowe dmuchańce, z których dzieci będą mogły korzystać. Na scenie około godziny 15:00 pojawi się zespół Grey Fruit z Wrocławia, czteroosobowa grupa tworzona przez Tomasza Kubala - klawisze, akordeon, wokal, Michała Kościukiewicza - gitara elektryczna & wokal, Kubę Bieleckiego - gitara basowa, Aleksandra Białka – perkusja. Zespół istnieje od 2012 roku i gra energetyczną muzykę dka-funkowy. Około godziny 17:00 na scenie nad malowniczym Jeziorem w Kunicach pojawi się gwiazda tegorocznej majówki, zespół Strachy Na Lachy.  Formacja powstała w roku 2001, założycielami zespołu byli Grabaż i Andrzej „Kozak” Kozakiewicz. Grupa znana między innymi z utworów takich jak: „Dzień dobry kocham Cię”, „Piła Tango”, „Twoje oczy lubią mnie”, „Raissa” i wiele innych uważanych za utwory kultowe. Zespół gra muzykę z pogranicza ska, reggae, folku i rocka.

Majówkę Kunicką zakończy zabawa taneczna, podczas której zagra lokalny zespół „Puls” doskonale znamy i lubiany przez kunicką publiczność. Zabawa potrwa do godziny 23:00. 

Jak co roku wstęp na majówkę jest całkowicie darmowy, organizatorzy zapraszają serdecznie do wspólnej zabawy.  

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.