Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Kształcenie specjalistyczne w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zaprasza na kształcenie specjalistyczne na kierunku „Obsługa procesu produkcji”.

© Materiały prasowe / PWSZ Legnica

Celem kształcenia jest przygotowanie specjalistów na potrzeby branży motoryzacyjnej. Absolwent może zostać zatrudniony w zakładzie produkcyjnym w branży motoryzacyjnej na stanowiskach pomocniczego specjalisty w działach produkcyjnych (specjalisty ds. obsługi procesu produkcji, specjalisty ds. jakości procesu produkcji, itp.). Po ukończeniu nauki absolwent otrzyma świadectwo dyplomowanego specjalisty.

Kluczowe efekty uczenia się dotyczą wiedzy z zakresu organizacji produkcji, zasad wykonywania pomiarów realizowanych w działach jakości oraz znajomość typowych procedur w działach kontroli jakości i audytu wewnętrznego; wiedzę i umiejętności w zakresie zasad prowadzenia i organizowania magazynów produkcyjnych jak i wyrobów gotowych, wiedzy i umiejętności w zakresie praktycznego wykorzystania nowoczesnych metod, technik i narzędzi w odniesieniu do sfery produkcji - jej organizacji i zarządzania, planowania, sterowania.

Kształcenie kierowane jest do osób zainteresowanych podniesieniem kwalifikacji zawodowych bez podejmowania studiów, posiadających świadectwo dojrzałości lub dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe/dyplom zawodowy po ukończeniu technikum lub szkoły policealnej (warunkiem podjęcia kształcenia jest ukończenie edukacji na co najmniej 4 poziomie Polskiej Ramy Kwalifikacji zgodnie z art. 8 ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji).

Zajęcia trwają 3 semestry i obejmują 600 godzin dydaktycznych oraz 940 praktyk zawodowych. Zajęcia odbywają się podczas sobotnio-niedzielnych zjazdów (w godz. od 8:00 do 19:00).

Wykaz przedmiotów: Auto CAD, Techniki wytwarzania; Mechanika maszyn; Planowanie i sterowanie produkcją; Łańcuchy dostaw w branży motoryzacyjnej; Organizacja i funkcjonowanie współczesnego przedsiębiorstwa; Rysunek i dokumentacja techniczna; Komunikacja i praca w zespole; Specjalistyczne warsztaty z języka obcego; Praktyka - zajęcia w PWSZ/Praktyka w zakładzie pracy; Metrologia produkcyjna; Projekt zawodowy; Systemy magazynowe; Transport; Zarządzanie jakością w przemyśle motoryzacyjnym; Eksploatacja maszyn; Nowoczesne metody zarządzania produkcją; Praktyka w zakładzie pracy.

Od kandydatów wymagane są następujące dokumenty:

  • podanie o przyjęcie
  • dokument potwierdzający wykształcenie średnie (świadectwo ukończenia szkoły średniej w oryginale) lub odpis świadectwa wystawionego przez szkołę bądź Okręgową Komisję Egzaminacyjną
  • świadectwo dojrzałości lub dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe/ dyplom zawodowy po ukończeniu technikum lub szkoły zawodowej
  • dowód osobisty do wglądu
  • list motywacyjny

Rekrutacja trwa do 31 stycznie 2021 r. Komplet dokumentów rekrutacyjnych  należy złożyć w Centrum Kształcenia Ustawicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, pokój nr 104 w budynku C, Legnica, ul. Sejmowa 5A, lub przesłać pocztą z dopiskiem „Kształcenie specjalistyczne”. Szczegółowe informacje, w tym podanie o przyjęcie znajdują się  na stronie: cku.pwsz.legnica.edu.pl w zakładce „Kształcenie specjalistyczne”.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.