Logo Legnica24h.pl
Reklama

Krzystek znowu chce kręcić w legnickiej scenografii

Waldemar Krzystek, twórca takich filmów, jak „Mała Moskwa”, „80 milionów” czy „Fotograf”, powraca ze swoją najnowszą mega produkcją – epickim serialem historycznym „Dom Pod Dwoma Orłami”.

© Materiały prasowe / UM Legnica

W Legnicy jego ekipa kontynuuje poszukiwania plenerów, miejsc i obiektów, które będą mogły zagrać w filmie. W kręgu zainteresowania scenografów znajdują się m.in. zabytkowe pomieszczenia Ratusza - pieczołowicie odrestaurowane sale spotkań, konferencji i posiedzeń kolegium prezydenta. Filmowcy poszukują również ciekawych miejsc, odzwierciedlających architekturę i pejzaż miejski początków XX wieku. Bogate mieszczańskie ulice na Tarninowie, dawna bursa przy Rataja, kino Ognisko, wielkie obiekty pofabryczne, zabudowania gospodarcze i folwarczne mogą zagrać w filmie stolicę Dolnego Śląska – Wrocław.

Nie wykluczam, że wiele obiektów i plenerów znajdę w Legnicy - mówi reżyser. – To moje ukochane miasto rodzinne, które zawsze przynosi mi szczęście i do którego - i prywatnie, i filmowo - zawsze powracam i będę powracał. Poza tym, noszę tytuł Ambasadora Legnicy i jej Honorowego Obywatela, a to zobowiązuje – dodaje.

Produkcja rozpocznie się jeszcze w tym roku i w Legnicy potrwa kilka miesięcy. Akcja serialu dzieje się na Dolnym Śląsku. Bohaterów poznajemy w jednej z wrocławskich kamienic, gdzie krzyżowały się losy Polaków, Niemców i Ukraińców. Jest rok 1997, dzień przed słynną powodzią, która zaleje Wrocław dwunastometrową falą. Marianna, niefrasobliwa studentka architektury, wraca do rodzinnego domu ze stypendium w USA. W nocy woda zalewa „Dom pod Dwoma Orłami” do wysokości pierwszego piętra. Kiedy woda opada, okazuje się, że żywioł odsłonił skrywane przez lata tajemnice.

Serialowa fabuła toczyć się będzie nie tylko na terenie Dolnego Śląska. Widzowie zostaną również przeniesieni na polskie Kresy Wschodnie, gdzie kilkadziesiąt lat wcześniej toczy się życie równoległe do tego w Breslau.

Jest to wysokobudżetowa produkcja, która pokaże ruiny Festung Breslau, rzeź wołyńską, deportacje Polaków do Kazachstanu, repatriacje na ziemie zachodnie oraz powódź z 1997 roku.

Reżyserem serialu jest Waldemar Krzystek, a autorami scenariusza - Małgorzata Kopernik i Waldemar Krzystek. „Dom Pod Dwoma Orłami” znalazł się już wśród zwycięskich projektów w konkursie Nabór, Ocena, Selekcja (NOS) w kategorii wieczorny serial, ogłoszonym przez TVP. Wygrał on również w konkursie Odra-Film na dofinansowanie miniserialu fabularnego, którego tematem będzie historia Dolnego Śląska w XX wieku.

Wiadomości o serialu na jego oficjalnej stronie https://www.facebook.com/dompoddwomaorlami/.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.