Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Kradł paliwo z ciężarówek. Grozi mu do 10 lat więzienia

Legniccy policjanci w nocy patrolując A-4, zwrócili uwagę na pieszego poruszającego się autostradą. Podczas legitymowania mężczyzny uwagę policjantów zwróciła jego nasiąknięta olejem napędowym odzież.

© KMP Legnica

Funkcjonariusze mając podejrzenia, że mężczyzna kilka minut wcześniej usiłował dokonać kradzieży z włamaniem do baku z paliwem Dafa, zatrzymali go i umieścili w policyjnym areszcie. Śledczy udowodnili 28-latkowi kradzież 570 litrów oleju napędowego. Łącznie przedstawiono mieszkańcowi Prochowic 3 zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Z poniedziałku na wtorek w nocy legnicka drogówka patrolując autostradę A-4 otrzymała od dyżurnego zgłoszenie o usiłowaniu kradzieży do baku paliwa pojazdu ciężarowego w miejscowości Strupice. Funkcjonariusze natychmiast udali się w ten rejon. W trakcie dojazdu policjanci zwrócili uwagę na pieszego poruszającego się autostradą w kierunku Wrocławia – informuje mł.asp. Jagoda Ekiert.

Podczas legitymowania, mężczyzna nie potrafił dokładnie wytłumaczyć, co robi o 2 w nocy na A-4, skąd przyszedł i dokąd próbuje się dostać. Po 28-latku widać było od razu, że coś próbuje ukryć przed policjantami. Funkcjonariusze zwrócili także uwagę na jego odzież, która była nasiąknięta płynem ropopochodnym, wobec czego unosił się intensywny zapach oleju napędowego – dodaje Ekiert.

Policjanci z uwagi na podejrzenie, że mężczyzna mógł dokonać kradzieży paliwa, zatrzymali go i umieścili w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Chojnowie zgromadzili materiał dowodowy, z którego wynikało, że 28-latek dokonał kradzieży 570 litrów oleju napędowego oraz usiłować włamać się do zbiornika paliwa i ukraść paliwo o pojemności 1200 litrów z pojazdu marki DAF. Straty jakie powstały na szkodę osób pokrzywdzonych to kwota ponad 2 tys. złotych.

Śledczy przedstawili mieszkańcowi gminy Prochowice łącznie 3 zarzuty, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 28-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.