Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Korzystne zmiany tegorocznego budżetu miasta

Podczas drugiej w nowej kadencji sesji Rady Miejskiej Legnicy (29 listopada) radni przyjęli prezydencki projekt uchwały dotyczącej zmian budżetu miasta na rok 2018. Dzięki temu możliwe będzie zwiększenie nakładów na szereg ważnych inwestycji.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Wśród nich znalazła się przebudowa ul. Leszczyńskiej wraz z budową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Leszczyńskiej i Prusa, która będzie dofinansowana kwotą 350 tys. zł.

270 tys. zł zasili dodatkowo rewitalizację zdegradowanych obszarów dzielnicy Kartuzy w zakresie dotyczącym budowy bulwaru wypoczynkowego nad Kaczawą i przebudowy ul. Nadbrzeżnej. Na modernizację Żłobka nr 3 przy ul. Anielewicza wraz z parkingiem i chodnikiem trafi 40 tys. zł. Dodatkowe środki w wysokości 30 tys. zł będą skierowane na przebudowę dachu kamienicy wraz z wymianą jego pokrycia przy ul. Dmowskiego 2. Nakłady na przebudowę i przysposobienie obiektu oświatowego przy ul. Mazowieckiej 3 na potrzeby Zespołu Placówek Specjalnych zwiększą się o ponad 250 tys. zł. Natomiast zwiększenie środków na wydatki oświatowe wyniesie ok. 1 mln 307 tys. zł.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.