Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Korzyści z systemów zarządzania ruchem w miastach. W Legnicy debatowali specjaliści

Kończą się Legnickie Dni Smart City. Po wczorajszej konferencji w hotelu Qubus o mobilności miejskiej, dzisiaj (4 października) kolejne spotkania w ramach ogólnopolskiego seminarium na temat inteligentnych systemów transportowych.

© Materiały prasowe / UM Legnica

To wydarzenie stanowi forum wymiany doświadczeń pomiędzy samorządami, dając możliwości prezentacji praktycznych rozwiązań w zakresie zarządzania inteligentnymi systemami transportowymi (ITS) przez poszczególne miasta oraz przedsiębiorców. Tematyka seminarium jest związana z utrzymaniem i rozwojem tych systemów oraz wykorzystaniem ich narzędzi do poprawy warunków ruchu pojazdów oraz jego bezpieczeństwa.

Zaproszenie na seminarium kierowane było do jednostek samorządu terytorialnego, posiadających systemy ITS, oraz zainteresowanych ich wdrożeniem, do instytucji otoczenia biznesu, przedsiębiorców oraz pozostałych zainteresowanych tematyką inteligentnych systemów transportowych.

W trakcie seminarium swoje doświadczenia z ITS prezentowali przedstawiciele miast i eksperci m.in.: z Gliwic, Krakowa, Legnicy, Rzeszowa i Gdyni. Dobre praktyki utrzymania i administrowania systemami ITS na podstawie wdrożonych już rozwiązań zaprezentował m.in. Rzeszów, Gdynia pochwaliła się utrzymaniem systemu ITS, Kraków zastanawia się, co robić by system spełniał swą rolą jak najdłużej, zaś Legnica zamierza utworzyć w mieście „korytarze życia” z wykorzystaniem narzędzi ITS.

Na zakończenie goście legnickiej konferencji oraz seminarium zwiedzili Centrum Sterowania Ruchem w Legnicy przy ul. Mickiewicza.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.