Logo Legnica24h.pl
Reklama

Kornel Morawiecki otworzył biuro w Legnicy

Marszałek Senior Kornel Morawiecki otworzył w Legnicy biuro poselskie. Uroczystego poświęcenia dokonał proboszcz parafii katedralnej Robert Kristman.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

Jest to pewnego rodzaju historyczna chwila dla nas. W mieście, które nazywane jest "Małą Moskwą" następuje otwarcie biura posła z okręgu wrocławskiego. Nie dzieje się tak bez przyczyny, ponieważ przez lata w Legnicy wytworzyło się pewne środowisko, które nie jest politycznie zagospodarowane. Nie było nigdy dla niego miejsca. W związku z tym, od dzisiaj takie miejsce na mapie Legnicy się znajduje - mówił Piotr Michalczyk, asystent posła Morawieckiego.

Jak podkreślał Marszałek Senior jego związek z ziemią dolnośląską istnieje od dawna. To tutaj prężnie działała Solidarność Walcząca, zarówno w Legnicy, jak i Lubinie czy innych miastach w naszym regionie. Tutaj też budowane są silne struktury partii Wolni i Solidarni. 
 
Chciałbym żebyśmy mogli, też w tej pracy poselskiej, dać impuls polityczny nowej inicjatywie, którą budujemy. Jest taka potrzeba w Polsce i jest szansa na to, żeby jednoczyć, bo tych podziałów jest już dosyć. One często zaznaczają się w sposób obraźliwy dla obu stron i to mi się bardzo nie podoba, bo powinniśmy w całym naszym zróżnicowaniu zauważyć, że jesteśmy Polakami, że mamy zobowiązania wobec przeszłości, a jeszcze większe zobowiązania wobec przyszłości - przekonywał Kornel Morawiecki.
 
Podczas konferencji legendarny przywódca Solidarności Walczącej wiele miejsca poświęcił polityce zagranicznej.
 
Stosunki międzynarodowe zaczynają się istotnie komplikować. Świadectwem były ostatnie wybory w Stanach Zjednoczonych, przyjazdy do nas pani Merkel, która szuka teraz w Polsce sojusznika do utrzymania jedności europejskiej, a sama będzie musiała walczyć o swoją pozycję na terenie Niemiec, ponieważ tam różne błędy zostały popełnione. Zagrożenia dotyczą nie tylko jednego kraju, ale całej Europy. Jesteśmy częścią tej wielkiej kultury - zauważał poseł Morawiecki.
 
Marszałek Senior mówił również o genezie nazwy tworzonej formacji politycznej. 
 
To nasze hasło, ta piękna nazwa, którą wzięliśmy z dewizy Solidarności Walczącej, organizacji którą w latach osiemdziesiątych budowałem razem z przyjaciółmi, to jest nazwa oddająca najbardziej ducha tej kultury, ale zwłaszcza jego polskiej odmiany. Wolni, bo Polacy mają wielkie umiłowanie wolności, a Solidarni, bo to jest potrzeba którą zauważyliśmy. Nam się przydała i tym, którzy wokół nas na tym skorzystali. Nie byłoby wolnych państw dawnego bloku sowieckiego bez wkładu polskiego, który symbolizuje słowo "Solidarność" - podkreślał założyciel Wolnych i Solidarnych. 
 
Biuro poselskie Kornela Morawieckiego znajduje się na piątym piętrze, w pokoju 508, budynku Starostwa Powiatowego w Legnicy przy Placu Słowiańskim.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Patronat medialny
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.