Logo Legnica24h.pl
Reklama

Koncertu Chóru Music Everywhere na inaugurację Festiwalu Legnica Cantat 54. już w piątek

Już w piątek, 24 maja - rozpocznie się 54. Festiwal Chóralny Legnica Cantat! Na początek koncert Chóru Music Everywhere zatytułowany „Karuzela gna” i przedstawiający wokalną interpretację największych przebojów polskiej muzyki.

© Materiały prasowe / LCK

Wydarzenie odbędzie się w piątek, 24 maja, na dziedzińcu Akademii Rycerskiej (wejście od ul. Chojnowskiej 2). Początek o godzinie 19, bilety w cenie 60 złotych do nabycia w Galerii Satyrykon oraz na stronie www.ebilet.pl/muzyka/pop/karuzela-gna.

Chór Music Everywhere, jeden z najprężniej rozwijających się chórów w Trójmieście, powstał w październiku 2010 roku, a od stycznia 2016 roku występuje pod obecną nazwą. W jego skład wchodzą studenci, uczniowie oraz młodzi ludzie czynni zawodowo, których połączyła pasja śpiewania. Grupa koncertuje w kraju i za granicą. Ma na koncie ponad 50 nagród zdobytych podczas krajowych i międzynarodowych festiwali, w tym II miejsce i Złoty Dyplom podczas 50. jubileuszowej edycji Festiwalu Chóralnego Legnica Cantat. Choć specjalizuje się w muzyce współczesnej, filmowej i rozrywkowej, doceniany jest także w repertuarze klasycznym oraz sakralnym. Zespół koncertuje blisko 100 razy w roku, gromadząc publiczność w największych i najbardziej prestiżowych salach w Polsce.

W piątek odbędzie się także druga odsłona akcji happeningowej Vox Legnica - Spotkanie Głosów. O godzinie 16.30 w okolicach Galerii Piastów zaśpiewa chór szkolny Cantus działający przy II Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego (dyr. Danuta Ksiądzyna), natomiast o 18.30 przy ulicy Najświętszej Marii Panny w okolicach katedry usłyszymy Chór Madrygał Legnickiego Centrum Kultury (dyr. Dariusz Rzonca).

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.