Logo Legnica24h.pl
Reklama
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

Koncert Vader + Insidius

W sobotę, 28 stycznia, Sala Maneżowa Akademii Rycerskiej zatrzęsie się w posadach -sceną zawładnie legenda death metalu, jeden z pierwszych polskich gitarowych towarów eksportowych - grupa Vader. Jako support wystąpi zespół Insidius.

© Materiały prasowe / LCK

Bilety w cenie 80 złotych (przedsprzedaż) oraz 90 złotych (w dniu koncertu). Początek wydarzenia o godzinie 19.00.

Ostatnia trasa klubowa grupy Vader „Revelations Of The Wicked", zorganizowana z okazji 20-lecia wydania nominowanej do Fryderyka płyty „Revelations", została niewiarygodnie dobrze przyjęta przez publiczność, a same koncerty szaleństwem i mocą przypominały chyba tylko złote czasy metalu. Odpowiadając na naprawdę liczne prośby publiczności, grupa dołożyła trzy kolejne weekendy w styczniu i lutym. Na najbliższych koncertach, wspólnie z Insidius, Vader odwiedzi również północ i zachód Polski – w tym również Legnicę.

Vader to założona w 1983 roku w Olsztynie grupa, na czele której nieprzerwanie stoi Piotr „Peter" Wiwczarek. Zespół porusza się głównie w klimatach deathmetalowych, choć czerpie też z innych podgatunków ekstremalnego grania. Formacja przez 40 lat działalności wydała 12 studyjnych albumów i zdobyła wiele nagród – między innymi dwie statuetki Fryderyka oraz laury w plebiscytach pism „Metal Hammer" czy „Thrash'em All". Od 2010 roku w skład Vadera wchodzi pochodzący z Legnicy gitarzysta Marek „Spider" Pająk, który udzielił krótkiego wywiadu do pierwszego numeru naszego muzycznego zina „Strefa de...press'zyn" (https://www.lck.art.pl/ftp/SDpress1.pdf).

Insidius, który w przeszłości wielokrotnie koncertował z Vaderem, także pochodzi z Olsztyna i wykonuje death metal. Został założony na początku lat dziewięćdziesiątych, jednak po dwóch latach działalności doszło do zawieszenia zespołu. Po reaktywacji w 2011 roku grupa gra do dziś, a ostatnim studyjnym materiałem, którym może pochwalić się Insidius, jest wydana w 2018 roku płyta „Infamia".

Bilety do nabycia stacjonarnie w Galerii Satyrykon (Rynek 35), pubie 4 pokoje (ul. Młynarska 7) oraz sklepie muzycznym Piano-Forte (ul. Pocztowa 5a) oraz na stronach:

https://www.eventim.pl/event/vader-insidius-revelations-of-the-wicked-tour-2023-legnickie-centrum-kultury-16396503/

https://www.kupbilecik.pl/imprezy/88932/Legnica/Vader/

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.