Logo Legnica24h.pl
Reklama
allatonce.pl - sklep internetowy

Koncert promocyjny Maria Nefeli „Boicie się walczyć”

Już 30 kwietnia w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej odbędzie się przeniesiony z ubiegłego roku promocyjny koncert związany z wydaniem kompilacyjnej składanki „Boicie się walczyć” zespołu Maria Nefeli oraz książki poświęconej tej grupie.

© Materia??y prasowe / LCK

Początek wydarzenia o godzinie 18. Zapowiada się kolejna gratka dla legnickich miłośników punkowych brzmień. Na scenie zaprezentują się M-kwa, Maria Nefeli, N.O.G, WARA! oraz Zielona Marycha. Do zobaczenia pod sceną w pogo!

Wydana przez projekt Czerwone Miasto i złożona z trzech płyt CD kompilacja dokumentuje zarówno archiwalne materiały sesyjne, jak i nagrania live – w tym między innymi występ konkursowy podczas Jarocina 1990, a także koncert na Dużej Scenie przerwany przez aferę z gazem łzawiącym zakończoną emocjonalnym wystąpieniem Jurka Owsiaka. Na trzeci krążek składają się natomiast stare kompozycje nagrane współcześnie przez Marię Nefeli.

M-kwa
„W tej pełnej paradoksów rzeczywistości powracamy do nazwy M-kwa nie po to, żeby przetrwać, ale żeby pozostać w zgodzie ze swoim sumieniem!” – kilka tygodni temu na facebookowym profilu poinformował zespół przez większość miłośników punkowych brzmień znany jako Moskwa. Grupa dowodzona przez Pawła „Gumę” Gumolę kojarzona jest przede wszystkim z takich przebojów jak „Nigdy!”, „Powietrza” czy „Samobójstwa”. W 2019 ukazało się (także na płycie winylowej) pierwsze od 29 lat studyjne wydawnictwo kapeli zatytułowane „XXI wiek”.

Maria Nefeli
Legnicka formacja, choć tworzona przez muzyków z różnych dolnośląskich miejscowości, powstała w 1989 roku na gruzach punkowej grupy Liban. Już rok później zdobyła nagrodę publiczności podczas Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie, występując tam ponownie na kolejnej edycji w charakterze laureata. W tym czasie pokazali się także na innych znaczących, dużych imprezach plenerowych, jak Róbrege (1990), Eko-Czad (1991), Brodnica (1991), a także grając dziesiątki koncertów klubowych. W 2019 roku zmarł jeden z członków klasycznego składu grupy – Stanisław „Stasiasty” Delimata.

N.O.G.
Początki N.O.G. sięgają 1987 roku, kiedy to bracia Mariusz i Piotr Giglewiczowie postanowili stworzyć punkową kapelę. Grupa, która popularność zdobyła odważnym coverem utworu „Janek Wiśniewski padł”, występowała między innymi na festiwalu w Jarocinie czy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Legnicy pojawiła się 20 września 2019 podczas odbywającego się w klubie Spiżarnia koncertu charytatywnego dla ciężko chorego Stasiastego.

WARA!
Zespół założony w listopadzie 2018 roku przez byłych członków grup Pro Publico Bono, Ofiary Agrafki, Pozytywna Grupa Reggae, Debil i Banda czy Selekcja. Po raz ostatni WARA! wystąpiła w Akademii Rycerskiej w kwietniu ubiegłego roku podczas 148. edycji koncertowego cyklu Strefa de.... Tym razem zobaczymy ich w nieco odmienionym, eksperymentalnym składzie. Warto wybrać się 30 kwietnia do Sali Maneżowej, ponieważ być może będzie to jedyna okazja, żeby zobaczyć WARĘ! w tej konfiguracji personalnej.

Zielona Marycha
Spadkobiercy grupy Zielony Groszek w swoim graniu dbają o zachowanie muzycznego ducha znanego z twórczości Stasiastego – sporo pulsu reggae podbitego punkową formą plus nieco enigmatyczne teksty. Ich występy energetycznie nawiązują do rodzimej alternatywy z przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, a charakterystyczny wokal Agnieszki pozwala na swobodne przemieszczenie się między różnymi odcieniami gitarowego grania.

Bilety w cenie 25 złotych (przedsprzedaż) oraz 30 złotych (w dniu koncertu) do nabycia online na stronie www.kupbilecik.pl/imprezy/73418/Legnica/Maria+Nefeli/ oraz stacjonarnie w Galerii Satyrykon (Rynek 36), klub 4pokoje (ul. Młynarska 7), sklep muzyczny Piano-Forte (ul. Pocztowa 5A).

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.