Logo Legnica24h.pl
Reklama
hurtownia zabawek oraz artykułów szkolnych i biurowych
Collegium Witelona

Koncert promocyjny Maria Nefeli „Boicie się walczyć”

Koncert promujący płytę wraz z książką poświęcone zespołowi Maria Nefeli z początkowego okresu działalności (1989 – 1991), wydane przez projekt Czerwone Miasto.

© Materia??y prasowe / LCK

Wystąpią:
MARIA NEFELI / ZIELONA MARYCHA / STUDIOWAŁEM MAPĘ KROWY

27.11.2021, godz. 19.00
Sala Maneżowa Akademii Rycerskiej (ul. Ojców Zbigniewa i Michała)

Bilety:
15 zł (przedsprzedaż) / 20 zł (na koncercie) – dostępne w Galerii Satyrykon oraz Sklep muzyczny Piano-Forte

Legnicka formacja, choć tworzona przez muzyków z różnych dolnośląskich miejscowości, powstała w 1989 roku na gruzach punkowej grupy Liban. Już rok później zdobyła Nagrodę Publiczności podczas Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie, występując tam ponownie na kolejnej edycji w charakterze laureata. W tym czasie pokazali się na innych znaczących dużych imprezach plenerowych, jak „Róbrege” (1990), „Eko-Czad” (1991), „Brodnica” (1991), a także grając dziesiątki koncertów klubowych.

Podwójna płyta CD dokumentuje zarówno archiwalne materiały sesyjne, jak i nagrania live, w tym m.in. występ konkursowy podczas Jarocina ‘90, a także przerwany koncert na Dużej Scenie przez aferę z gazem łzawiącym, zakończoną emocjonalnym wystąpieniem J.Owsiaka.

Książka z płytą miały stanowić nie tylko przypomnienie historycznego sukcesu formacji z Legnicy sprzed 30 lat, ale także - dochód ze sprzedaży przewidziany był na wsparcie zmagającego się z chorobą ówczesnego basisty – „Stasiastego”. Niestety, Stanisław Delimata zmarł w trakcie prac nad wydawnictwem (31.12.2019 r.)

W klubie "Spiżarnia" zagrają bohaterowie tego wieczoru, czyli Maria Nefeli z oryginalnymi członkami w składzie: Kogut (wokal), "Gienek" (gitara), "Ciany" (perkusja) oraz zaproszonymi muzykami z regionu. Imprezę otworzą dwie formacje: Studiowałem Mapę Krowy oraz Zielona Marycha (ex Zielony Groszek). Zespoły prezentując swój program nie zapomną także o najstarszych nagraniach z repertuaru Marii Nefeli.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Popularne tagi
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.