Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Koncert legnickiego HuRabanu

W najbliższą sobotę, 20 października, o godz. 19:00 zapraszamy na koncert legnickiego tria HuRaban. Koncert w Pacykarzu (Galeria Sztuki, Plac Katedralny 1) będzie połączony z premierowym pokazem teledysku do utworu „Ajde jano”.

© Materiały prasowe / Galeria Sztuki w Legnicy

HuRaban to zespół z Legnicy tworzony przez absolwentki wrocławskiej Akademii Muzycznej i wokalistkę związaną ze sceną modern rock i reggae. Koncertuje głównie za granicą: w Hiszpanii, Niemczech, Austrii, Włoszech i Norwegii. HuRaban wykonuje muzykę nazywaną world music, aranżując autorsko muzykę z różnych stron świata: bałkańską, żydowską, latynoską, polską.

W trakcie rozlicznych podróży po Europie trio kolekcjonuje tematy muzyczne, a także oryginalne orientalne instrumenty perkusyjne, strunowe oraz flety. Oprócz kontrabasu, skrzypiec i gitary, HuRaban używa orientalnych instrumentów, takich jak perska kamancha, którą wykorzystuje w polskich kujawiakach, a także energetyczne bębny obręczowe, egipską darbukę, riq, castagnet i tamborę. W 2017 roku zespół wydał debiutancką płytę „Owcze Źródło” pod patronatem Teatru Modrzejewskiej w Legnicy, z którym ściśle współpracuje.

Od 2017 roku HuRaban współpracuje z poetką Anną Podczaszy (nominowaną do literackiej nagrody Nike 2000), która specjalnie dla HuRabanu pisze teksty. Utwory zespołu od kilku lat znajdują się w czołówce Top World Music Charts na stronie ethnocloud.com. Mimo skromnego, 3-osobowego składu grupa dysponuje niesamowitym brzmieniem, jakiego - zdaniem niektórych - nie powstydziłaby się orkiestra. Muzyka HuRabanu to niepowtarzalna kobieca energia połączona z wielką dbałością o profesjonalne wykonanie.

Skład: Hanna Włodarczyk – gitara; Fabiana Raban – kontrabas, skrzypce, darbuka, garnki kuchenne, flety, kamancha, bębny obręczowe; Monika Zapaśnik – wokal, bęben

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.