Logo Legnica24h.pl
Reklama
hurtownia zabawek oraz artykułów szkolnych i biurowych
Collegium Witelona

Koncert Festiwalu Anny German już w czwartek

Anna German to wokalistka, której przeboje od wielu lat śpiewają kolejne pokolenia Polaków. Już w czwartek, 23 czerwca - legnicka publiczność będzie miała okazję usłyszeć na żywo najpiękniejsze melodie spopularyzowane przez tę artystkę.

© Materia??y prasowe / LCK

Zapraszamy na koncert "Żeby szczęśliwym być" odbywający się w ramach Festiwalu piosenki Anny German "Eurydyka". Wydarzenie będzie miało miejsce w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej o godzinie 18. Bilety w cenie 35 złotych do nabycia w Galerii Satyrykon (Rynek 36). Organizatorem koncertu jest Maryna Tavarmitskaya.

W związku z zaistniałą sytuacją wojenną i polityczną podczas tegorocznego koncertu nie będą prezentowane utwory w języku rosyjskim. Jednoczymy się z całym światem i mówimy "nie" wojnie oraz reżimowi Putina i Łukaszenki. Anna German śpiewała o miłości i pokoju i właśnie teraz jej piosenki potrzebne są jak nigdy wcześniej. Koncert zostanie poprowadzony pod hasłem "Solidarni z Ukrainą". Podczas wydarzenia będą sprzedawane płyty związane z Festiwalem. Środki ze sprzedaży tych wydawnictw przekażemy żołnierzom z Ukrainy.

Koncerty odbyły się już w Mińsku Mazowieckim, Wrocławiu oraz Szczawnie Zdroju. Kolejne występy planowane są w Legnicy, Starym Śleszowie, Iłowie, Ujeździe Dolnym i Wądrożu Wielkim.

W tym roku w koncercie wezmą udział młodzi artyści, Polacy z różnych krajów i honorowi goście Festiwalu:

  • Natalia Bernacka (Legnica) - pochodzi z miasta Równa na Ukrainie. Ukończyła z wyróżnieniem Lwowską Narodową Akademię Muzyczną. Jest laureatką licznych konkursów muzycznych. Koncertowała w wielu miastach na terenie Ukrainy oraz Europy - między innymi w Niemczech, Francji, Szwajcarii i Austrii. Akompaniuje na bandurze - ukraińskim ludowym instrumencie muzycznym, w którym struny szarpie się palcami lub plektronem.
  • Grażyna Komincz (Wrocław) - absolwentka wydziału wokalnego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Brała udział w licznych koncertach oraz festiwalach w Polsce i nie tylko. W swoim repertuarze posiada utwory klasyczne, operetkowe, musicalowe oraz estradowe.
  • Aleksander Kamedulski (Lisbona) - laureat konkursu Akademii Sztuki Operowej w Mediolanie, absolwent Konserwatorium im. Claudio Abbado w Mediolanie, stypendysta Fundacji Księcia Liechtensteinu. Mimo młodego wieku śpiewał w wielu prestiżowych salach koncertowych Europy, m.in. w Pałacu Monaco w Paryżu, Zamku Królewskim w Warszawie czy Società del Giardino w Mediolanie.
  • Anna Zarecka (Kijów) - solistka Kijowskiego Teatru Muzycznego i Miejskiego Akademickiego Chóru im L. Revuckiego. W 2016 roku ukończyła Narodową Akademię Muzyczną Ukrainy na wydziale śpiewu operowego oraz zdobyła pierwszą nagrodę na konkursie Art Premier w Kijowie. Występowała na scenach wielu krajów świata (Polska, USA, Kanada, Dania, Norwegia), a w 2021 roku reprezentowała Ukrainę na BAC Credomatic Music Festival w Kostaryce.
  • Magdalena Buczkowska (Legnica) - wielowymiarowa wokalistka wykonująca sopranem lirycznym muzykę operową, operetkową i musicalową, a także piosenkę francuską, melodie żydowskie i muzykę słowiańską. Obecnie współpracuje z Teatrem Scena Kamienica we Wrocławiu i Stowarzyszeniem Operetka Wrocławska. Współpracowała m.in. z Operą Wrocławską i Operą na Zamku w Szczecinie, a także z zespołem Percival, z którym odbyła trasę koncertową z oryginalną muzyką do gry "Wiedźmin". Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie i Łodzi. Od 2016 roku pełni funkcję prezesa Fundacji Promocji i Rozwoju Sztuki "Soprano".

Na fortepianie akompaniować będzie Witali Oleszkiewicz (Wrocław). Koncert poprowadzi Aurelia Sobczak - znana aktorka z Warszawy. Reżyserem wydarzenia i organizatorem Festiwalu będzie Marina Towarnicka (Wrocław).

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Popularne tagi
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.