Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Logo Legnica24h.pl
© Materiały prasowe / LCK

Udostępnij:

Koncert charytatywny dla Stasiastego

Muzyka|LCK|Kultura|Dla mieszkańca|LAiK

8 listopada, w legnickim klubie Spiżarna, odbędzie się dobroczynny koncert dla Stanisława „Stasiastego” Delimaty.

„Stasiasty” to wieloletni muzyk legnickich kapel, m.in. Marii Nefeli czy Zielonego Groszku. Zagrają dla niego zespoły: Metalion, Diler - music band, Royal Beggars, Maria Nefeli i Ga-Ga Zielone Żabki.

Początek koncertu o godz. 19.00. Cena biletu 10 zł. Podczas koncertu odbędą się licytacje na rzecz Stasiastego.

Legnickie Centrum Kultury prowadzi zbiórkę muzycznych gadżetów na rzecz Stanisława Delimaty. Zachęcamy do ich przekazywania!
Kontakt mailowy i telefoniczny w tej sprawie - tel: 76 723 37 19, mail: michal.przechera@lck.art.pl

Stasiaty to bardzo barwna i charakterystyczna postać legnickiej sceny muzycznej. Basista legendarnej kapeli Maria Nefeli, która w 1990 r. wygrała Jarocin, muzyk Zielonego Groszku. I pięknie bawiący dzieci lalkarz.

Niestety, ciężka choroba przerwała codzienne życie i pasje Stasiastego. Po operacji raka artysta pozostał bez czucia w rękach, bez sił, bez domu i bez środków do życia.

Ale nie bez przyjaciół – podkreśla Andrzej "Kogut" Sowa, wokalista Marii Nefeli, który na portalu zrzutka.pl zorganizował zbiórkę pieniędzy dla Stasiastego.

Przez wiele lat ten wolny ptak wciąż swobodnie latał. Mieszkał w magazynach przy salach prób. Nie potrzebował wiele. Zarabiał na muzyce. Nie wystarczało, wiec stworzył teatr lalek i jeździł wszędzie tam, gdzie go chcieli. Grał dla dzieci i młodych historie, które wiły się w jego głowie od lat. Piękne historie. Pewnego dnia Stasiatemu wysiadły ręce. Zaczęły drętwieć. Ręce są bardzo ważne w muzyce i kuglarstwie, więc pierwszy raz w życiu Staszek poszedł do lekarza. I tu sen o wolnym ptaku zaczyna się kończyć.... Dopadła go bardzo brutalna rzeczywistość. Guz przy kręgosłupie... Stasiasty nie odzyskał czucia w rękach. Ma 55 lat i nie może zarobić na chleb, leki, rehabilitację. Trudno mu wstać, ubrać się, pójść do łazienki. O graniu albo tych lalkowych teatrzykach, które wywoływały uśmiechy na dziecięcych buziach, musi na jakiś czas zapomnieć. Nagle podstawowe czynności stały się dla niego zbyt trudne, a życie postawiło przed nim jeszcze większe wyzwania – pisze o przyjacielu Andrzej "Sowa" Kogut.

Legnickie Centrum Kultury, na zaproszenie którego Stasiasty wiele razy występował, postanowiło także pomóc i zorganizować dobroczynny koncert. Nie bądźmy obojetni!

Koncert odbędzie się 8 listopada, w Spiżarni. Początek o godz. 19.00. Zabierzcie ze sobą więcej pieniędzy niż 10 zł na bilet wstępu. Każda dodatkowa złotówka pomoże bowiem uratować życie i zdrowie Stasiastego.

Klub Spiżarnia
Wyznacz trasę
 
8 listopada 19:00
 
Klub Spiżarnia
 
bilet 10 zł

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.