Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Koło Młodych Demokratów w okręgu legnickim

17 września swoją działalność rozpoczęło Koło Młodych Demokratów w okręgu legnickim. Legnica była jedynym miastem powiatowym w naszym województwie, w którym nie było struktur lokalnych Młodych Demokratów.

© Materiały prasowe

Przewodniczącą Młodych Demokratów w Legnicy została Aleksandra Krzeszewska, wiceprzewodniczącym Mateusz Górak, funkcję sekretarza i skarbnika będzie pełnił Marcin Dawiec. Wszyscy z doświadczeniem w działaniu w organizacjach pozarządowych, tworzący projekty nie tylko dla młodych. Na zebraniu założycielskim obecny był przewodniczącego regionu Michał Nowak.

JAKA JEST IDEA MŁODYCH DEMOKRATÓW?

  • Działanie na rzecz zwiększania udziału ludzi młodych w życiu publicznym.
  • Pomoc w zdobywaniu wiedzy i kwalifikacji umożliwiających ludziom młodym spełnianie funkcji społecznych i zawodowych w społeczeństwie.
  • Upowszechnianie postaw proeuropejskich wśród ludzi młodych.
  • Inspirowanie młodych do podejmowania działalności gospodarczej.
  • Ułatwianie młodym kontaktów z instytucjami i organizacjami międzynarodowymi.
  • Promocja kultury, w szczególności tworzonej przez ludzi młodych i do nich adresowanej.
  • Ochrona praw młodego człowieka, szczególnie w szkole.
  • Propagowanie idei samorządności wśród ludzi młodych.
  • Promocja ekologii i ochrony środowiska.
  • Promocja kultury fizycznej, sportu i turystyki, szczególnie wśród ludzi młodych.

MŁODZI DEMOKRACI:

Nawet najmniejsza zmiana zaczyna się od nas samych. Jednak żadne globalne działanie nie miałoby miejsca gdyby nie praca zespołowa. Młodzi Demokraci w Legnicy to nowa przestrzeń dla kreatywnych, ambitnych i zaangażowanych młodych ludzi, którym nie jest  obojętna otaczająca ich rzeczywistość. To pierwsze takie miejsce na debatę, spotkania, wymianę poglądów, nowe pomysły, wsparcie rozwoju i działanie młodych. Zmienić cokolwiek możemy jedynie podejmując działanie. Nic nie dzieje się samo.

Szukasz ludzi, których wartości są podobne do Twoich, z którymi można dyskutować, analizować, wzajemnie się motywować i inspirować? My też.

Śledzisz bieżące informacje i bierzesz udział w wyborach? A może jeszcze masz to przed sobą? Dołącz do nas, lekcje wosu w praktyce są dużo przyjemniejsze. Ochrona praw człowieka to nie tylko Pokojowa Nagroda Nobla. Troska o klimat i ekologię to nie tylko wymiana pieca. Bezpieczeństwo kobiet to nie tylko Konwencja Antyprzemocowa. Przedsiębiorczość to nie tylko własny biznes. Polityka to nie tylko Sejm. Samorząd to nie tylko Ratusz. Wiedza to nie tylko książki.

Brakuje Ci dialogu, równości i wspólnej polityki? Bezpośrednio możemy konsultować wszystkie nasze pomysły z regionalnymi posłami, organizować spotkania, debaty, wydarzenia kulturalne, sportowe, działać w przestrzeni miejskiej i odwiedzać Młodych Demokratów z innych regionów Polski.

Zapraszamy do wspólnego działania! Do Młodych Demokratów może dołączyć każdy, bez względu na miejsce zamieszkania, kto nie przekroczył 35 lat. Szukamy osób zaangażowanych, ciekawych świata, chcących zdobywać wiedzę poprzez działanie, poznawać inspirujące osoby i mieć wpływ na swoją przyszłość.

Dołączyć do nas można poprzez kontakt na facebooku: www.facebook.com/aleksandra.krzeszewska mailowo: aleksandra.krzeszewska@op.pl Do zobaczenia!

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.