Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Kolejowe żarty i satyry w Muzeum Miedzi

Legniccy muzealnicy przygotowali nie lada gratkę dla miłośników kolei oraz makiet kolejowych. Otwarta w październiku wystawa czasowa „Tory historii. 175 lat kolei w Legnicy”, została właśnie poszerzona o kolekcje makiet kolejowych.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Do Muzeum Miedzi w Legnicy zawitał zbiór makiet kolejowych, należących do ks. Janusza Grygiera, znanego w całym kraju kolekcjonera i pasjonata kolejek, który na co dzień pełni funkcje proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego w Mostówce (diecezja warszawsko-praska).

Prezentowane makiety, to tzw. satyry kolejowe, w sposób humorystyczny przedstawiające realia polskiej kolei. Wśród nich znajdziemy takie miniatury, jak „bydłolino”, „kolejowe oszczędności”, „kolejowa ochrona przyrody” i „międzygalaktyczny ekspress”. Za ich powstaniem stoi sam duchowny, który już od kilkudziesięciu lat poświęca swój wolny czas na tworzenie takich małych dzieł sztuki.

Kolekcja satyr kolejowych ks. J. Grygiera dostępna jest w gmachu Muzeum Miedzi przy ul. św. Jana 1, w sali oświatowej, znajdującej się obok ekspozycji „Tory historii”. Będzie można ją zwiedzać do końca marca 2020 r.

Dla grup zorganizowanych, grup przedszkolnych i szkolnych istnieje możliwość wzięcia udziału w zajęciach plastycznych, w trakcie których dzieci wykonają rysunki o tematyce kolejowej, które następnie ozdobią ściany sali ekspozycyjnej.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.