Logo Legnica24h.pl
Reklama
Eko Gwiazda

Kolejne unijne pieniądze na budowę bulwaru nad Kaczawą

Legnicka inwestycja budowa bulwaru nad Kaczawą wraz z przebudową ul. Nadbrzeżnej otrzymała kolejne unijne dofinansowanie, tym razem w wysokości ok. 400 tys. zł. W sumie miasto uzyskało na ten cel ok. 1 mln 255 tys. zł.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Powstająca nad Kaczawą promenada wkrótce stanie się świetnym miejscem do wypoczynku i rekreacji. Będą tutaj ławki, leżanki, zielone skwery i mała architektura. Nadbrzeżny trakt połączy ul. Kartuską z Wrocławską, która niedawno przeszła gruntowną przebudowę. Przypomnijmy, że przed laty po drugiej stronie Kaczawy także powstał bulwar, który cieszy się wśród legniczan popularnością.

Inwestycja obejmuje przebudowę ulicy Nadbrzeżnej i budowę promenady na powierzchni ok. 4,6 tys. m2. W części drogowej przebudowywana jest jezdnia i chodniki, powstają zatoki postojowe na ul. Nadbrzeżnej. Bulwar budowany jest z kostki i płyt kamiennych. Zagospodarowuje się enklawy zieleni. Zmieni się także organizacja ruchu na ul. Nadbrzeżnej. Jej odcinkiem od Wrocławskiej do Limanowskiego będziemy jeździć w jednym kierunku, natomiast od Limanowskiego do Kartuskiej - w dwóch.

Koszt inwestycji to ok. 3 mln zł, czego ok. 1 mln 255 tys. zł stanowi dofinansowanie unijne.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.