Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Kolejne inwestycje LPWiK zakończone

Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zakończyło budowę i wymianę sieci wodociągowych w ulicach Szczytnickiej i Krętej, zbiorczej drodze południowej, w rejonie al. Rzeczypospolitej i terenów inwestycyjnych Legnica II.

Fot. UM Legnica /materiał prasowy © UM Legnica / materiał prasowy

Przy ulicach Szczytnickiej i Krętej powstało w sumie ponad półtora kilometra wodociągu. Na dynamicznie rozwijającym się osiedlu na terenie byłej jednostki wojskowej przy al. Rzeczypospolitej wybudowano prawie półtora kilometra kanalizacji oraz ok. 1700 metrów wodociągu. Z tej inwestycji korzystać będzie kilkaset osób. Dla przyszłych mieszkańców tego osiedla w siedzibie LPWiK 22 listopada o godzinie 11.00 odbędzie się spotkanie informacyjne oraz konsultacje indywidualne w sprawie możliwości przyłączenia się do sieci wodno-kanalizacyjnej.

Przy zbiorczej drodze południowej powstała sieć wodociągowa o długości 600 metrów. Z kolei na terenach inwestycyjnych „Legnica II” w obrębie ulic: Handlowej, Boiskowej i Myśliwskiej LPWiK zbudowała prawie 900 metrów kanalizacji sanitarnej i ponad półtora kilometra wodociągów.

Przedsięwzięcia LPWiK zrealizowane zostały w ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji Legnica, etap II”, który dofinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Projekt otrzymał również pożyczkę z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.