Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

KGHM Zagłębie rewanżuje się z nawiązką

Lubinianie pewnie pokonali na własnym boisku legnicką Miedź.

© B. Hamanowicz / miedzlegnica.eu

Od początku spotkania to KGHM Zagłębie przejęło inicjatywę. W 4 minucie Filip Jagiełło uderzył bardzo niecelnie. Za chwilę nad bramką huknął Filip Starzyński. Trzy minuty później strzelał Bartosz Slisz, piłka odbiła się jeszcze od jednego z graczy, ale Anton Kanibołocki nie miał problemów z jej złapaniem. W 9 minucie w pole karne z prawej strony dośrodkował Bartosz Kopacz, a strzałem z woleja, tyle że mocno niecelnym, popisał się Damjan Bohar.

KGHM Zagłębie dalej atakowało. W 15 minucie z rzutu wolnego uderzył Starzyński. fatalny błąd popełnił Kanibołocki, który odbił piłkę pod nogi Bartłomieja Pawłowskiego. Ten wpakował futbolówkę do siatki. Dwie minuty później strzałem z dystansu odpowiedział Petteri Forsell. Za chwilę strata legniczan urosła do dwóch goli. Piłkę w kierunku bramki skierował Damjan Bohar, z linii próbował ją jeszcze wybić Aleksandar Miljković, ale arbiter wskazał na środek boiska.

W 25 minucie Henrik Ojamaa uderzył z około dziesięciu metrów obok długiego słupka. Dwie minuty później Joan Roman próbował zaskoczyć Dominika Hładuna strzałem z lewej strony, lecz golkiper gospodarzy był na posterunku. W 30 minucie potężne uderzenie z lewej strony oddał Sasa Balić, a Kanibolocki wybił na rzut rożny. W 37 minucie strzał Starzyńskiego został zablokowany, ale momentalnie dobijał Bohar. Bramkarz Miedzi tym razem nie dał się zaskoczyć. Pięć minut później zablokowany został strzał Rafała Augustyniaka.

Po przerwie Miedź zagrała odważniej, ale wciąż lepsze wrażenie sprawiało KGHM Zagłębie. W 56 minucie lubinianie powinni podwyższyć. tuszyński zagrał do Bohara, ten popędził lewą stroną w stronę bramki i uderzył. Kanibołocki znów wypuścił piłkę. Na szczęście dla Miedzi, zielono-niebiesko-czerwoni zażegnali niebezpieczeństwo. W 58 minucie groźnym strzałem, ale nad bramką odpowiedział Ojamaa.

W 60 minucie dośrodkował Camara, a Augustyniak uderzył niecelnie głową. Dziesięć minut później z najbliższej odległości w słupek trafił Patryk Tuszyński. W 81 minucie trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył Filip Jagiełło. Już w doliczonym czasie lubinianie zmarnowali doskonałą okazję. Kanibołocki obronił strzał Sirotova.

KGHM Zagłębie Lubin - Miedź Legnica 3:0 (2:0)

Bramki: Pawłowski (15), Bohar (18), Jagiełło (81)

Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków)

Asystenci: Sebastian Mucha, Michał Gajda

Widzów: 9 790

KGHM Zagłębie: Hładun - Kopacz, Guldan, Oko, Balić - Bohar (84. Sirotov), Jagiełło, Starzyński, Slisz, Pawłowski (70. Pakulski) - Tuszyński (77. Mares); trener Ben van Dael

Miedź: Kanibołocki - Miljković, Musa, Bartczak - Zieliński (73. Piasecki), Augustyniak, Purzycki (34. Santana), Camara - Ojamaa (73. Szczepaniak), Roman - Forsell; trener Dominik Nowak