Logo Legnica24h.pl
Reklama
Allatonce jaworska hurtownia wielobranżowa
Collegium Witelona

KAS rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym hazardem

Dolnośląska i opolska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wspólnie zlikwidowały grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym hazardem.

© Materia??y prasowe / KAS

Na terenie Legnicy, Lubina, Głogowa i okolicznych miejscowości zabezpieczono łącznie 64 automaty, które znajdowały się w 12 nielegalnych punktach. Zatrzymano 5 osób, które usłyszały zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej.

Funkcjonariusze z dolnośląskiego i opolskiego urzędu celno-skarbowego rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się nielegalnym hazardem. Tak zwane kasyna znajdowały się w Legnicy, Głogowie, Polkowicach, Lubinie, Prochowicach, Osłej i Spalonej.

W akcji wzięło udział 127 funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Zatrzymano 5 osób, które usłyszały zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Uderzenie w „hazardowe podziemie”

Funkcjonariusze zlikwidowali 12 punktów, w których urządzano nielegalne gry hazardowe. Zabezpieczono 64 automaty do gier, a w nich gotówkę około 100 tys. zł.

Przeszukano także lokale mieszkalne oraz magazyny należące do osób, które organizowały nielegalne gry hazardowe.

Gotówka, biżuteria i luksusowe zegarki

W wyniku przeprowadzonych działań funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z dolnośląskiej i opolskiej KAS zabezpieczyli:

  • około 500 tys. zł w gotówce w walucie polskiej oraz walutach obcych,
  • 50 szt. biżuterii złotej oraz 6 szt. luksusowych zegarków na kwotę około 120 tys. zł,
  • zabezpieczono mienie podejrzanych w kwocie 2,5 mln zł.

Czterech zatrzymanych zostało objętych dozorem policyjnym wraz z poręczeniem majątkowym, jak również otrzymali zakaz wykonywania działalności w celu organizacji gier na automatach hazardowych, logicznych lub strategicznych.

Prokurator skierował wniosek o tymczasowe aresztowanie piątego podejrzanego.

Za urządzanie nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat, albo obie te kary łącznie.  Za uczynienie  z tego przestępstwa stałego źródła dochodu, sąd może wymierzyć karę do 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Zarówno organizatorowi nielegalnych gier, jak i właścicielowi lokalu, w którym urządza się nielegalny hazard, grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego nielegalnego automatu.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.