Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Już niebawem premiera legnickiego kalendarza Śladami filmowego miasta

19 grudnia (środa) o godz. 18.00 w dużym patio Galerii Piastów odbędzie się uroczysta inauguracja kalendarza miejskiego na 2019 rok. Legnickie, kolekcjonerskie kalendarze wydawane od 2002 roku, są artystyczną wizytówką miasta.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Kalendarz na 2019 rok nosi tytuł „Śladami filmowego miasta”, nawiązując do jego bogatej historii i pięknych zabytków. Tym razem zaproponowaliśmy spojrzenie na Legnicę, jak na wyjątkowe miejsce z duszą. Zabierzemy mieszkańców w podróż po mieście, jak z kadrów filmowych, ukazujących znane plenery w nowych aranżacjach. Każdy z nas będzie mógł dopisać do nich własną historię. Stylowe sesje zdjęciowe ze scenkami - do których użyliśmy zabytkowych aut - na pewno zadziałają na wyobraźnię.

W Legnicy mamy wielu pasjonatów motoryzacji i to m.in. dzięki nim mogliśmy zrealizować ten projekt. Dziękujemy Stowarzyszeniu Legnickie Klasyki, Legnickiemu Towarzystwu Automobilowemu, Automobilklubowi Legnickiemu – Muzeum Techniki i Motoryzacji oraz wielu prywatnym właścicielom, którzy udostępnili swoje zabytkowe automobile do sesji zdjęciowych.

Tegoroczny kalendarz to także projekt wielopokoleniowy. Najmłodsza osoba, biorąca udział w zdjęciach, ma 8 lat, a najstarsza 82 lata. Do współpracy zaprosiliśmy Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Folkloru „Furmani”, seniorów działających przy Legnickim Centrum Kultury oraz Harcerską Grupę Rekonstrukcyjną Poczta AZYMUT 95. To oni wcielili się w aktorów sprawiając, że ukazane miejsca zyskały duszę.

Autorem zdjęć jest młody fotograf, Patryk Szarek. Obecnie to doświadczony profesjonalista, dla którego fotografia od kilkunastu lat jest niezmiernie ważna. Jego główną dziedziną zainteresowania są panoramy sferyczne, które publikuje w najbardziej znanych portalach, zajmujących się tego typu fotografią, wykonując je od 2012 roku. Od roku 2018 jest także rekomendowanym fotografem Google.

Warto przyjść na inaugurację miejskiego kalendarza. Oprócz kalendarzy mamy dla wszystkich legniczan niespodziankę: to niesamowity występ zespołu Furmani. Jeżeli pogoda na to pozwoli, na placu Meisslera będziemy mogli również obejrzeć zabytkowe pojazdy, które znalazły się na kartach kalendarza.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.