Logo Legnica24h.pl
Reklama

Jawor: IV Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Policji Dolnośląskiej

Już 25 maja po raz kolejny do Jawora zawitają policjanci - piłkarze, którzy zmierzą się na murawie w szczytnym celu. Na stadionie miejskim w Jaworze odbędzie się charytatywny turniej piłki nożnej pod hasłem „Policja – Dzieciom”.

Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Policji Dolnośląskiej w 2017 roku. © AS

IV Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Policji Dolnośląskiej w Jaworze honorowym patronatem objął Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu. Blisko 250 policjantów zagra dla dzieci poległego na służbie podkom. Mariusza Koziarskiego, funkcjonariusza SPAP we Wrocławiu. Do boju nie tylko o zwycięstwo na boisku i puchar Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze, stanie aż 20 drużyn z garnizonu dolnośląskiego. Gościnnie, po raz pierwszy wystąpi również reprezentacja WSPol ze Szczytna. Na turnieju pojawi się także mobilny ambulans, gdzie będzie można oddać krew dla Kamila Dębickiego, który doznał rozległych poparzeń ciała w wyniku wybuchu gazu. Serdecznie zapraszamy do dopingu, licytacji atrakcyjnych przedmiotów oraz zbiórki krwi!

Jaworscy policjanci systematycznie włączają się w akcje charytatywne na rzecz dzieci. Kontynuując swoje działania po raz kolejny zaprosili do pomocy swoich kolegów z całego Dolnego Śląska i już w najbliższy piątek 25 maja blisko 250 policjantów zagra dla dzieci podkom. Mariusza Koziarskiego, który poległ podczas wykonywania czynności służbowych. Podkom. Mariusz Koziarski – funkcjonariusz Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji we Wrocławiu zginął na służbie 2 grudnia ub. r. podczas akcji zatrzymania niebezpiecznych przestępców w Wiszni Małej, którzy próbowali okraść bankomat.

Łącznie do boju w „IV Charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej Policji Dolnośląskiej” pod hasłem „Policja – Dzieciom” stanie 20 drużyn z garnizonu dolnośląskiego. Gościnnie, po raz pierwszy wystąpi również reprezentacja Wyższej Szkoły Policji ze Szczytna. Przedmiotowe wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym przez Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, nadinspektora Tomasza Trawińskiego. Warto podkreślić, że podczas trzech poprzednich edycji Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej Policji Dolnośląskiej jaworscy policjanci wspólnie ze swoimi kolegami z całego garnizonu zebrali blisko 50 tysięcy złotych, które wsparły chore dzieci.

Jaworscy policjanci zapraszają wszystkich chętnych do gorącego dopingu. Ponadto kibice będą mogli zapoznać się z policyjnym wyposażeniem, w tym sprzętem wykorzystywanym na co dzień przez funkcjonariuszy Pododdziału Antyterrorystycznego, służbowymi motocyklami i radiowozami. Będzie można również zobaczyć wyszkolenie policyjnych psów oraz jak pracuje robot pirotechniczny. Nad wszystkim będzie czuwał Komisarz Lew – maskotka policji dolnośląskiej, z którą będzie można sobie zrobić zdjęcia.

Dodatkowo, na Stadionie Miejskim w Jaworze pojawi się mobilny ambulans, w którym będzie można oddać krew. Zostanie ona przeznaczona na leczenie 20-letniego mieszkańca powiatu jaworskiego, Kamila Dębickiego. Chłopiec posiada ciężkie poparzenie II i III stopnia 97% powierzchni skóry oraz dróg oddechowych, które doznał 25 marca br., podczas wybuchu gazu w jego domu.

W przypadku chęci wsparcia dzieci i włączenia się w licytację prosimy o kontakt z kom. Kordianem Mazuryk pod nr tel. 603-039-942, celem uzyskania dodatkowych informacji.

Wszystkich miłośników piłki nożnej zapraszamy do kibicowania na Stadion Miejski w Jaworze przy ul. Parkowej od godz. 9.00. Wstęp wolny.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.