Logo Legnica24h.pl
Reklama

JAPFEST 2018 – święto japońskiej motoryzacji po raz piąty w Legnicy

W weekend 27 – 29 lipca 2018 r. w Legnicy odbędzie się największy w Polsce zlot miłośników japońskiej motoryzacji JAPFEST.

© materiał prasowy

Pokazy unikatowych pojazdów, zawody i przejażdżki driftingowe, otwarty park maszynowy, prezentacja nowości oraz liczne konkursy to tylko część z przygotowanych atrakcji. Jak co roku udział w wydarzeniu zapowiedziała japońska marka opon premium YOKOHAMA.

W piątek 27 lipca rozpocznie się JAPFEST 2018 – piąta edycja jednego z największych wydarzeń motoryzacyjnych w Polsce, skupiających fanów unikatowej precyzji i designu made in Japan w motoryzacji. W programie m.in. prezentacja ponad 400 wyselekcjonowanych japońskich samochodów z Polski i Europy, poddanych oryginalnym modyfikacjom wizualnym i technicznym. Odwiedzający będą mogli z bliska podziwiać pojazdy wyścigowe, klasyczne auta z lat 70. i 80., które zdefiniowały motoryzację Kraju Kwitnącej Wiśni, poznać najnowsze technologie wysokich osiągów stosowane przez YOKOHAMA w oponach wyczynowych i sportowych, obserwować wyścigi i pokazy driftu, cieszyć się dobrą atmosferą i muzyką.

Moc wrażeń

Tradycyjnie jedną z wiodących atrakcji na terenie byłego lotniska w Legnicy będą widowiskowe zawody oraz pokazy driftu. Tegoroczne show to przede wszystkim Drift Battle wyjątkowe popisy kierowców, obejmujące trzy konkurencje: Drift Games między innymi Drift Limbo, Kiss the Wall czy przejazdy z kubkiem pełnym wody. Miłośników mocnych wrażeń ucieszy  rywalizacja w ramach konkurencji Drag Wars – równoległych wyścigów  na odcinku 1/4 mili, z udziałem najmocniejszych pojazdów o mocy do 1000 koni mechanicznych. Planowane są także zawody dla kobiet w Drag Racingu, gdzie uczestniczki powalczą o tytuł Queen of Drag. W programie tego roku debiutują zawody Time Attack, które odbędą się w piątek na pobliskim Torze PIXERS RING w Krzywej. Poza tym, liczne konkursy i zabawy oraz pokazy Sexy Car Wash z udziałem pięknych modelek.

JAPFEST to impreza, na którą polska scena motoryzacyjna czekała wiele lat  – mówi Artur Posłuszny z ITR CEE, dystrybutor japońskich opon YOKOHAMA. – Uczestniczymy w niej od początku, w tym roku jako sponsor strategiczny. Mamy nadzeję, że nasze wsparcie przyczyni się do popularyzacji japońskiego designu i rozwiązań technologicznych. Dla właściciela najbardziej unikatowego klasycznego pojazdu, zwycięzcy w kategorii Oldie Beauty ufundowaliśmy specjalną nagrodę.

Japońska technologia

Obecni na wydarzeniu eksperci firm motoryzacyjnych zaprezentują najnowsze rozwiązania w zakresie tuningu, akcesoriów i części samochodowych. Na stoisku japońskiej marki YOKOHAMA prezentowane będzie innowacyjne ogumienie projektowane na potrzeby aut sportowych o dużej mocy, a także specjalistyczne opony wyścigowe.  Nie zabraknie najnowszych modeli z flagowej linii opon sportowych ADVAN, świętującej w tym roku jubileusz 40-lecia. Odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć premierowe modele bieżników wzorowanych na konstrukcji opon wykorzystywanych przez markę w największych wydarzeniach motorsportu na świecie, jak WTCC, ERC czy FIA Formula 2 Championship.

JAPFEST 2018 odbywać się będzie na terenie lotniska w Legnicy w piątek 27.07.2018 w godzinach 12-19, w sobotę 28.07.2018 w godz. 10-19 oraz w niedzielę 29.07.2018 w godz. 10-17. Więcej informacji na www.japfest.pl.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.