Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

IV Ogólnopolski turniej Ośrodków Kibice Razem - Wawrzykowizna 2017

Wybór miejsca turnieju nie był przypadkowy. W Wawrzykowiźnie kibice mieli już okazje przebywać podczas zimowego spotkania roboczego ośrodków Kibice Razem.

Fot. materiały prasowe © materiał prasowy

Wówczas kompleks ośrodkowy położony nad pięknym zbiornikiem wodnym Widawka zrobił na wszystkich świetne wrażenie. To właśnie wtedy podjęto wspólną decyzję, że kolejny finałowy turniej zostanie rozegrany właśnie pod Bełchatowem w dniach 9-10 września 2017.

Pierwszy dzień był głównie dniem zapoznawczym młodych piłkarzy, spędzonym na wspólnych zabawach. Integracja legniczan zaczęła się już długo przed przyjazdem, gdyż postanowiono, że po raz kolejny ruszą w trasę wspólnie z przyjaciółmi z wrocławskiego Śląska. Po przyjeździe i rozlokowaniu się w domkach przyszedł czas na relaks. Do dyspozycji wszystkich obecnych były m.in. gokarty, rowery wodne, boiska, czy choćby największa atrakcja - mega park linowy, z którego każdy mógł zjechać przypięty do liny nad taflą wody po kilkusetmetrowej trasie. Wieczorem przyszedł czas na wspólne wielkie ognisko oraz... losowanie grup turnieju.

Tutaj dało się już poczuć pierwsze emocje. 4 grupy po 4 zespoły, w sumie 16 drużyn, z czego 15 reprezentowało wszystkie Ośrodki Kibice Razem, a 16 była to gościnnie zaproszona drużyna mieleckiej Stali. Grupa A: GKS Tychy, Motor Lublin, Lech Poznań, Polonia Warszawa. Grupa B: MIEDŹ LEGNICA, Górnik Zabrze, Korona Kielce i gospodarz turnieju GKS Bełchatów. Grupa C: Stal Mielec, Lechia Gdańsk, Pogoń Szczecin, Ruch Chorzów. Grupa D: Sandecja Nowy Sącz, Śląsk Wrocław, Jagiellonia Białystok i gdyńska Arka.

Dzień drugi – turniej. Termin idealny, ponieważ 10 września to międzynarodowy dzień piłkarza. Krótkie przemówienie przedstawiciela Polskiego Związku Piłki Nożnej - Darka Łapińskiego oraz Kuby Nowakowskiego – koordynatora wszystkich Ośrodków Kibice Razem, akcja ,,piro jest bezpieczne", krótka lekcja odpalania pirotechniki przygotowana przez ośrodek Kibice Razem Miedź Legnica i można zaczynać ;)

Warto dodać, że na trybunach wokół boiska zawisło kilka flag i banerów w tym największa naszego ośrodka ,,LEGNICA". Jeżeli chodzi o sam aspekt typowo sportowy, legniczanie w grupie zagrali 3 mecze. Pierwszy przegrany nieznacznie, bo 0:1 z zabrzańskim Górnikiem. Drugi to już pokaz siły naszej zdolnej młodzieży i zdecydowana wygrana 8:0 z bełchatowskim GKS-em. Trzeci pojedynek był meczem o wyjście z grupy z drugiego miejsca. Szybkie 3:0 dla Miedzi z kielecką Koroną i ćwierćfinał.

Dalej los nie był tak szczęśliwy, bowiem legniczanie trafili na zwycięzcę grupy A GKS Tychy, który do tej pory wygrał swoje wszystkie 3 mecze. Po wyrównanym meczu Miedź musiała uznać wyższość rywala przegrywając 0:2, a co za tym idzie odpadając z turnieju. Ostatecznie drużyna Ośrodka Kibice Razem Miedź Legnica pod wodzą debiutującego w roli trenera, koordynatora ośrodka – Bartłomieja Żygadło zajęła 7 miejsce. Jak na taką liczbę zespołów i znakomitą obsadę było dobrze. Chłopaki dzielnie walczyli do samego końca, jednak jak to w życiu bywa nie zawsze jest tak jak byśmy tego chcieli.

Za rok legniczanie pojadą na ten turniej silniejsi i bogatsi o doświadczenia, które przy następnej edycji na pewno wykorzystają. Zwycięzcą całego turnieju została gościnnie zaproszona mielecka Stal, która w finałowym pojedynku po konkursie rzutów karnych pokonała drużynę Motoru Lublin. Trzecie miejsce przypadło pogromcom Miedzi, czyli tyskiemu GKS-owi. Czwarte dla gdańskiej Lechii.

Warto dodać, że całe zwody zobaczyło mnóstwo ludzi. Wśród obecnych mieliśmy również legnicki akcent, bowiem na murawie oraz trybunie stadionu wraz z rodziną pojawił się bramkarz legnickiej Miedzi – Łukasz Sapela. Jak podkreślają legniczanie, organizacja była na "mega" poziomie i był to zdecydowanie najlepszy turniej z wszystkich czterech, które do tej pory się odbyły. Miejsce idealne, pogoda idealna, warunki idealne, atmosfera w dużej mierze dzięki "Łysemu" jeszcze bardziej idealna. Legniczanie dziękują organizatorom i wszystkim tym, którzy włożyli swoje ,,5 groszy" przy organizacji.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.