Logo Legnica24h.pl
Reklama
Internetowy sklep z zabawkami. Zabawki na dzień chłopaka. Zabawki dla chłopca, dla dzieci, dla dziewczynki.
PWSZ im. Witelona w Legnicy
Leadec
Koparka Jawor - roboty budowlane

Inżynieria produkcji i logistyki - nowy kierunek studiów magisterskich

PWSZ im. Witelona w Legnicy otrzymała zgodę Ministra Edukacji i Nauki na uruchomienie kierunku studiów magisterskich o profilu praktycznym (studia 2-letnie): Inżynieria produkcji i logistyki, ze specjalnościami: przemysł 4.0 oraz smart logistics!

© Materia??y prasowe / PWSZ w Legnicy

Mamy dobrą wiadomość dla absolwentów kierunków studiów inżynierskich! Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy otrzymała zgodę Ministra Edukacji i Nauki na uruchomienie kierunku studiów magisterskich o profilu praktycznym (studia 2-letnie): Inżynieria produkcji i logistyki, ze specjalnościami: przemysł 4.0 oraz smart logistics! Kierunek będzie prowadzony na Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych
Rekrutacja już się rozpoczęła!

Inżynieria produkcji i logistyki
studia magisterskie (2-letnie)

O kierunku

Dwuletnie studia magisterskie na kierunku Inżynieria produkcji i logistyki przygotowują absolwentów do pełnienia funkcji specjalistyczno-menedżerskich w innowacyjnym przemyśle opartym na technologiach informatycznych.

Interdyscyplinarny charakter oraz praktyczny profil studiów, umożliwiają kształcenie wykwalifikowanych specjalistów-menedżerów, poszukiwanych przez pracodawców. W planach studiów uwzględniono seminaria przemysłowe, realizowane przy udziale doświadczonej kadry specjalistyczno-menedżerskiej z przemysłu oraz projekty przemysłowe, mocno osadzone w praktyce przemysłowej, wykonywane przez studenta pod opieką nauczyciela akademickiego i opiekuna w zakładzie pracy. Prace dyplomowe maja charakter projektowy, aplikacyjny, bądź wdrożeniowy.

Specjalności

Przemysł 4.0 (w tym innowacyjne narzędzia informatyczne stosowane w przemyśle) - absolwent specjalności nabywa interdyscyplinarne kompetencje specjalistyczno-menedżerskie. Zdobywa wiedze i umiejętności w zakresie transformowania firmy produkcyjnej w kierunku przemysłu 4.0, w tym: technologii przyrostowych, autonomicznych robotów i cobotów oraz utrzymania ruchu, poszerzonej rzeczywistości, symulacji i wizualizacji procesów, przetwarzania zbiorów danych, chmury obliczeniowej.

Smart logistics (w tym innowacyjne narzędzia informatyczne oraz drony stosowane w logistyce) - absolwent specjalności nabywa interdyscyplinarne kompetencje specjalistyczno-menedżerskie. Zdobywa wiedzę i umiejętności w zakresie inteligentnych rozwiązań stosowanych w logistyce procesów produkcyjnych, gospodarce magazynowej (w tym z wykorzystaniem dronów) oraz zarzadzaniu transportem wewnętrznym.

Perspektywy zawodowe

Absolwent kierunku Inżynieria produkcji i logistyki jest magistrem, który posiada unikalną i zaawansowaną wiedzę i kompetencje w zakresie inżynierii produkcji, logistyki, narzędzi informatycznych oraz zarzadzania i jakości. Absolwent jest przygotowany do podjęcia pracy m.in. na stanowiskach kierowniczych, jako specjalista-menedżer w:

 • przedsiębiorstwach, stosujących zaawansowane i innowacyjne rozwiązania w procesach produkcyjnych, w szczególności z branży motoryzacyjnej,
 • przedsiębiorstwach, stosujących innowacyjne rozwiązania w procesach logistycznych (w tym z zastosowaniem dronów), z branży produkcyjnej oraz logistyczno-transportowej.

Nasze atuty

 • Uczelnia ściśle współpracuje z wieloma firmami z branży produkcyjnej oraz logistyczno-transportowej, w szczególności przedsiębiorstwami Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A,
 • w programie uwzględniono elementy kształcenia dualnego – praktyczne projekty przemysłowe, realizowane na rzecz pracodawcy (dotyczą realnych problemów rozwiązywanych w firmach). Projekty uzupełniają praktyki i stanowią kluczowy element przygotowania do zawodu,
 • studenci kierunku mogą rozwijać swoje zainteresowania w Kołach Naukowych, w tym w Kole Naukowym Inżynierii Materiałowej „Ferrum”, Kole Naukowym Jakości, Kole Naukowym Logistyki i Transportu oraz Kole Naukowym Innowacji,
 • studenci mogą uczestniczyć w dodatkowych kursach, szkoleniach certyfikowanych, seminariach przemysłowych dotyczących innowacji oraz targach przemysłowych.

Partnerzy

 • Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.,
 • przedsiębiorstwa Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.,
 • regionalne zakłady produkcyjne,
 • Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej Zagłębia Miedziowego w Legnicy,
 • przedsiębiorstwa Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedz S.A.

Tryb studiów: stacjonarny i niestacjonarny
Profil kształcenia: praktyczny
Czas trwania: 4 semestry (2 lata)
Uzyskany tytuł: magister
Specjalności:

 • przemysł 4.0 (w tym innowacyjne narzędzia informatyczne stosowane w przemyśle)
 • smart logistics (w tym innowacyjne narzędzia informatyczne oraz drony stosowane w logistyce)
Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.