Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Inwestycje na byłym legnickim lotnisku

Firma Panattoni buduje już tutaj magazyn, a miasto ogłosiło przetarg na sprzedaż kolejnej działki.

© Materiały prasowe / UM Legnica

W piątek ogłoszony został przetarg na sprzedaż działki przy ul. Roberta Schumana, o powierzchni ok. 17,1 ha z ceną wywoławczą 17 mln zł + VAT. Ta niezabudowana nieruchomość, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego terenu byłego lotniska i terenów przyległych, przeznaczona jest na działalność m.in. produkcyjną, usługową, logistyczną. Mogą tutaj powstać składy, magazyny, bazy transportowe czy zakłady produkcyjne. Nieruchomość, ze względu na dużą powierzchnię, stwarza dogodne warunki do zabudowy. Dojazd zapewniają drogi gminne o nawierzchni betonowej. Niezbędne media znajdują się w odległości kilkuset metrów.

Przetarg odbędzie się 17 marca 2020 r. o godz. 12.00 w Urzędzie Miasta Legnicy (pl. Słowiański 8, pokój nr 318). Szczegółowych informacji na temat nieruchomości oraz warunków przetargu udziela Wydział Gospodarki Nieruchomościami, tel.76 72-12-301 (302), pokój 313 lub 315 III p.

Na innej działce, także przy ul. Schumana, sprzedanej latem minionego roku, inwestor kilka dni temu rozpoczął już budowę hali logistyczno-magazynowej. Dotyczy to terenu o powierzchni ponad 16,8 ha (z częścią dawnego pasa startowego), kupionej za ponad 15 mln 100 tys. zł (netto) przez firmę Panattoni Europe.

Przypomnijmy, że inwestowanie na byłym lotnisku stało się możliwe dzięki uchwaleniu w 2016 roku nowego planu zagospodarowania przestrzennego i nadaniu temu obszarowi (ponad 101,5 hektara) funkcji związanych z produkcją, usługami, składami i magazynami.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.