Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Inauguracyjny trening OneLegnica już w sobotę

Po wielu tygodniach zabiegów i starań pomysłodawcy pierwszego klubu ampfutbolowego na Dolnym Śląsku zapraszają 27 maja o godz. 15 na boczne boisko Miedzi, gdzie spotkają się ci, którzy będą próbować swoich sił w tej odmianie piłki nożnej.

Fot. Grzegorz Press / materiały prasowe OneLegnica © Grzegorz Press

Ampfutbol przeznaczony jest dla zawodników po jednostronnej amputacji kończyny bądź z wadą wrodzoną - dolnej u zawodników z pola albo górnej w przypadku bramkarzy.

W regionie jest kilku zawodników, którzy mają już spore doświadczenie w ampfutbolowych bojach. Tomasz Miś z Lubina grał nawet w Mistrzostwach Świata w Meksyku, w których polska reprezentacja zajęła czwarte miejsce. Adrian Bąk z Zielonej Góry i Krzysztof Węgrzyn, mieszkaniec Wrocławia grają w rozgrywkach ligowych reprezentując - podobnie jak Miś - barwy innych klubów. A tych w Polsce jest na razie cztery - w Górze, Krakowie, Warszawie i Bielsku-Białej. - Nowy ośrodek stworzy szansę dla nowych zawodników i pozwoli tym, którzy już grają na regularny piłkarski trening do tej pory trudny z uwagi na odległości - mówi Paweł Łuczkiewicz, jeden z organizatorów legnickiego klubu.

Wokół projektu pojawiło się sporo osób i instytucji, które zadeklarowały wsparcie. Ogromną pomocą służy Krzysztof Piotrowski i Klub Kibiców Niepełnosprawnych legnickiej Miedzi. Podobnie sama Miedź i OSiR, na którego obiektach odbywać się będą zajęcia treningowe. - Rozmowy w dolnośląskich ratuszach wlały w nas wiele optymizmu - mówi Teresa Jesionkowska, koordynator spraw organizacyjnych z ramienia Keepers Foundation, która objęła swoimi skrzydłami legnicki klub. - Dlatego cierpliwie i z nadzieją pracujemy nad organizacją i ciągle szukamy kandydatów do gry.

Światowy ampfutbol ma już ponad czterdziestoletnią historię. Regularnie odbywają się mistrzostwa świata i kontynentalne. W tym roku - w Turcji - po raz pierwszy odbędzie się turniej o prymat w Europie. W Polsce rozpoczął się niedawno trzeci sezon ampfutbolowej Ekstraklasy. W Legnicy wierzą, że ich zespół powalczy w grudniu o Puchar Polski, a także wystartuje w przyszłorocznej edycji krajowych mistrzostw.

Dlatego też osoby zaangażowane w OneLegnica z nadzieją wyczekują sobotniego popołudnia. - Każdy kto chciałby zobaczyć tę grę, poznać jej reguły, porozmawiać jest bardzo mile widziany. Oczywiście zapraszamy wszystkich chętnych do gry w ampfutbol - zachęcają Teresa Jesionkowska i Paweł Łuczkiewicz.

Więcej informacji o One Legnica na http://www.facebook.com/onelegnica oraz pod numerem telefonu 603 408 502.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama

Warning: array_count_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 12

Warning: arsort() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 13

Warning: array_keys() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 14

Warning: array_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 15
Popularne tagi
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.