Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Inauguracja Gwiezdnej Areny

Prezydent Legnicy zaprasza mieszkańców na Festiwal Słowiański Lugidunum (piątek - sobota, 15-16 września), który zainauguruje działalność Gwiezdnej Areny na osiedlu Kopernika.

Fot. Materiał prasowy © materiał prasowy

Współorganizatorami są Legnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa, Dom Kultury Kopernik oraz TMŚ „Ślężańscy".

Pierwszego dnia przed południem publiczność dowie się m.in. dlaczego życzymy kichającemu „na zdrowie", dlaczego Boże Narodzenie przypada akurat w grudniu, posłucha o słowiańskich „walentynkach", o tym jak dać się zaczarować magicznej górze Ślęży i innych ciekawostkach. Odbędzie się też prelekcja o dawnym osadnictwie na terenie dzisiejszej Legnicy. Po południu – tajemnice i skarby prastarej, słowiańskiej góry Ślęży.

W sobotę o godz. 15.00 nastąpi uroczyste otwarcie Gwiezdnej Areny. Różnorodne imprezy muzyczne rozpoczną się już przed południem, a później będą kontynuowane aż do wieczornego wspólnego ogniska. 

Przygotowane są warsztaty, animacje, koncerty i pokazy, związane z kulturą i życiem codziennym dawnych Słowian. Zaprezentują się lokalni rękodzielnicy oraz artyści nawiązujący do kultury dawnej. Odbędą się bezpłatne warsztaty, m.in. tkanie krajki (dekoracyjnych wyrobów ludowych), zajęcia kaletnicze, kowalskie (miedziane słowiańskie ozdoby) i rękodzielnicze. 

Szczegółowe informacje na plakatach oraz w SDK Kopernik, ul. Koziorożca 9, tel. 76 723 09 82.

Przypomnijmy. Gwiezdną Arenę, przy Spółdzielczym Domu Kultury Kopernik, w rejonie ul. Galaktycznej, Osi Kartuskiej, Górniczej i Koziorożca, miasto zbudowało latem tego roku. Obiekt zachwyca swoją nowoczesną i dynamiczną architekturą. Powstały m.in. widownia, solidne zadaszenie o powierzchni 340 m2, umocnione skarpy i nasypy oraz trawniki. Koszt tej inwestycji to blisko 495 tys. zł. 

Pierwotnie obiekt miał powstać jako zadanie Legnickiego Budżetu Obywatelskiego. Nie mieścił się jednak w granicach kosztów LBO. Dlatego też prezydent Tadeusz Krzakowski zdecydował o finansowaniu Gwiezdnej Areny z budżetu centralnego. 

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.