Baltic Home

III liga: Sensacja w Legnicy

Miedź II Legnica pokonała na własnym boisku walczącego o awans do drugiej ligi Gwarka Tarnowskie Góry.

© Paweł Sasiela

O zwycięstwie zielono-niebiesko-czerwonych przesądziła bramka Mateusza Zatwarnickiego, po uderzeniu z ponad 30 metrów z rzutu wolnego. Dzięki zgarnięciu trzech punktów legniczanie wyprzedzili w tabeli nie tylko Pniówka Pawłowice, ale i Zagłębie II Lubin.

Niestety mamy też gorsze wieści. Nawet dziesięciu minut na murawie nie zdołał zanotować Michał Pojasek, który doznał złamania nosa, po starciu z jednym z rywali. Gospodarze nie wykorzystali też rzutu karnego. W 12 minucie faulowany w polu karnym przyjezdnych był Josiah Chukwudi. Arbiter wskazał na jedenasty metr, jednak strzelający z "wapna" Zatwarnicki posłał piłkę obok bramki. Kapitan odkupił swoje winy tuż przed przerwą.

Miedź II Legnica – Gwarek Tarnowskie Góry 1:0 (1:0)

Bramka: Zatwarnicki (43)

Żółta kartka: Konderak

Miedź II: Smołuch – Pojasek (8. Konderak), Deleu (83. Stachowski), Miazga, Stasiak, Dyr, Zatwarnicki, Gardzielewicz, Gonzalez (64. Kaźmierczak), Chukwudi, Krauz (60. Poręba); trener Radosław Bella

Gwarek: Wiśniewski – Curyło, Cymerys, Cholerzyński, Śliwa, Konieczny, Fonfara (53. Timochina), Juraszczyk (71. Jaworski), Sikora (74. Górka), Pączko, Jarka; trener Krzysztof Górecko