Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

III liga: Małe derby na remis

Po ekstraklasowych derbach Zagłębia Miedziowego przyszła pora na pojedynek rezerw Miedzi i Zagłębia. Tym razem spotkanie odbyło się w Lubinie.

© Paweł Sasiela

Pojedynek lepiej rozpoczęli zielono-niebiesko-czerwoni, którzy przewagę w pierwszym kwadransie udokumentowali w 12 minucie, gdy Przemysław Porębski strzałem głową umieścił piłkę w siatce, po dośrodkowaniu Lucjana Zielińskiego. Stracona bramka obudziła gospodarzy, którzy od tego momentu przejęli inicjatywę. Lubinianie nie potrafili jednak optycznej przewagi zamienić na dogodne sytuacje.

To zmieniło się w końcówce pierwszej odsłony, gdy mecz się wyrównał. Niespełna pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry wyrównał Kamil Piątkowski, który pokonał Jana Szpaderskiego główkując po rzucie rożnym. Chwilę przed ostatnim gwizdkiem w pierwszej części meczu gospodarze wyszli na prowadzenie. Olaf Nowak niesygnalizowanym strzałem z około dwudziestu metrów trafił w samo okienko bramki gości.

Dwie bramki do szatni sprawiły, że legniczanie dłużej wchodzili w drugą połowę. Naprawdę groźna Miedź II stała się w ostatnim kwadransie, stwarzając sobie kilka groźnych okazji. Zagłębie zdołało odpowiedzieć akcją, po której golkiper gości odbił piłkę na poprzeczkę. Podopieczni Radosława Belli zdołali jednak doprowadzić do remisu niespełna pięć minut przed końcem meczu.

Michał Pojasek uderzeniem głową zamienił na bramkę dośrodkowanie z rzutu wolnego. Miedź II mogła pokusić się nawet o zwycięstwo. Marcel Wolan nie wykorzystał jednak sytuacji sam na sam. Z kolei po kontratakach Zieliński trafił w bramkarza, zaś Patryk Makuch minimalnie przestrzelił.

- Myślę, że zagraliśmy bardzo mądrze taktycznie i dojrzale jak na tak młody zespół. Na pewno szkoda końcówki i niewykorzystanych sytuacji, ale wynik przyjmujemy z zadowoleniem, bo Zagłębie jest drużyną, która od sześciu meczów nie przegrała i dysponuje dużą jakością. My pokazaliśmy za to charakter i duże zaangażowanie - komentował trener Radosław Bella, cytowany przez oficjalny klubowy portal akademia.miedzlegnica.eu.

Zagłębie II Lubin - Miedź II Legnica 2:2 (2:1)

Bramki: Piątkowski (41), Nowak (45) - Porębski (12), Pojasek (86)

Żółte kartki: Sobków (50), Borkowski (61) - Kisiel (67), Miazga (69)

Zagłębie II: Czajor - Witsanko, Matras, Piątkowski, Moneta, Soszyński, Sirotov (46. Bogacz ), Mucha (65. Grychtolik ), Borkowski, Nowak (79. Czuban ), Sobków (55. Nahrebecki); trener Adam Buczek

Miedź II: Szpaderski – Przygocki, Miazga, Pojasek, Ławniczak, Garuch, Zatwarnicki (76. Wolan), L. Zieliński, Porębski, Kisiel (82. Lewandowski), Makuch; trener Radosław Bella