Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

I Regionalne Forum Wolontariatu w Legnicy

Centrum wolontariatu miejskiego #TEAMLegnica i Urząd Miasta przy wsparciu finansowym KGHM Polska Miedź SA zorganizowali w Hotelu Qubus dwudniowe I Regionalne Forum Wolontariatu pod hasłem Uzależnieni od pomagania.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Przybyło ponad dwustu gości, młodych i starszych, zaangażowanych w niesienie pomocy ludziom będącym w potrzebie, z kilku krajowych ośrodków, z naszego regionu i miasta. Dzielą się swymi doświadczeniami w działalności wolontariackiej. Dyskutują nad istotą tej idei, jej skutecznych rozwiązaniach organizacyjnych i prawnych. Specjaliści z tej sfery aktywności społecznej, przybyli z Warszawy, Darłowa i Legnicy, prowadzą prelekcje.

– Forum jest platformą wymiany doświadczeń, dotyczących działalności wolontariackiej, ale też inspiracją dla młodych osób, szukających dopiero informacji, jak zacząć działać – podkreślał prezydent Tadeusz Krzakowski, otwierając Forum. – Realizując w mieście projekt #TEAMLegnica, już od dwóch lat, stawiamy na jego ogromną wartość edukacyjną. Nasi wolontariusze muszą mieć dostęp do autorytetów w tej dziedzinie. Forum im to zapewni. Zaprosimy też samorządy z Zagłębia Miedziowego, bo nasze działania wolontariackie wzbudzają duże zainteresowanie regionalne – mówił prezydent.

W tej części Forum poruszona była także problematyka wolontariatów zagranicznych – czy takie działanie to hit, czy kit? Z wystąpień i porównań z zagranicą wynika, że w kraju i w regionie mamy jeszcze wiele do zrobienia. Ważnym wątkiem debat są związki wolontariatu z samorządami. Okazuje się, że taki model – coraz szerzej działający w Legnicy – ma bardzo motywujący wpływ na integrację lokalnej społeczności.

We wtorek kolejny dzień Forum. Odbędą się zajęcia warsztatowe dotyczące m.in. promowania inicjatyw społecznych i wolontariat w social mediach, aspekty formalno-prawne wolontariatu i większe szanse na zdobycie atrakcyjnej pracy dzięki własnym doświadczeniom wolontariusza.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.