Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Huczne imieniny ulicy NMP

Jak co roku, tłumy legniczan przybyły w sobotę (9 września) na Imieniny ulicy Najświętszej Marii Panny. Tysiące gości, zarówno z Legnicy, jak i z innych miast, bawiło się przy kilku scenach muzycznych.

Fot. UM Legnica © um Legnica

To jedno z największych i najpopularniejszych świąt miejskich. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Organizatorzy, czyli legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, przygotowali wiele atrakcji. Przyjęcie imieninowe rozpoczęła parada Orkiestry Dętej z Dopiewa z mażoretkami. Później na trzech ulicznych scenach rozbrzmiewały koncerty. Była muzyka folkowa, fortepianowa, blues, jazz i wciąż kochane przez publiczność gorące rytmy Tercetu Egzotycznego. Artyści musieli wielokrotnie bisować.

Wśród gości „solenizantki” był prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski, który witał przyjaciół ulicy i życzył wszystkim dobrej zabawy.

Zwieńczeniem hucznych imienin była wielka gala "W krainie Opery i Operetki", która zgromadziła na placu przy Kościele Mariackim około tysiąca widzów. Gwiazdą i gościem specjalnym był Jacek Wójcicki, a koncert brawurowo poprowadzili Paweł Sztompke i Kazimierz Kowalski. 

Wśród gromko oklaskiwanych wykonawców, którym towarzyszyła Orkiestra Polskiej Opery Kameralnej pod dyrekcją Kazimierza Wiencka i balet, byli Małgorzata Kulińska, Aleksandra Borkiewicz, Paulina Janczaruk, Emilia Zielińska, Arkadiusz Anyszka, Kazimierz Kowalski, Andrzej Niemierowicz i Mirosław Niewiadomski.

Podczas spektaklu publiczność częstowano okolicznościowymi smakołykami.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.